2. Procedure
Procedure
Title: Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej i podległych jej jednostek oraz członków ich rodzin
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej i podległych jej jednostek oraz członków ich rodzin. Jednostki podległe Prokuraturze Okręgowej w Bielsku-Białej to: 1) Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ w Bielsku-Białej, 2) Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe w Bielsku-Białej, 3) Prokuratura Rejonowa w Żywcu, 4) Prokuratura Rejonowa w Cieszynie. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Rozdziale IV SWZ, w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowanych istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: 3012-7.261.3.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, przewiduje procedurę odwróconą.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Additional classification (cpv): 66511000 Life insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Prawo opcji: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu okresu obowiązywania umowy na okres kolejnych 12 miesięcy, następujących bezpośrednio po zakończeniu okresu podstawowego (36 miesięcy), na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu. 2. Zamawiający, w terminie co najmniej 6 miesięcy przed końcem 36-miesięcznego okresu ubezpieczenia, może złożyć Wykonawcy pisemne oświadczenie o tym, że będzie korzystał z prawa opcji, jeśli wskaźnik szkodowości pełnej nie przekroczy 80%. 3. Wskaźnik szkodowości, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 2 SWZ, zostanie określony w Raporcie z przebiegu szkodowości, który przedstawi Wykonawca niezwłocznie po otrzymaniu wniosku Zamawiającego. Zamawiający wystąpi z pisemnym wnioskiem do Wykonawcy o przedstawienie Raportu z przebiegu szkodowości w terminie co najmniej 7 miesięcy przed końcem 36-miesięcznego okresu ubezpieczenia. 4. W przypadku braku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, umowa wygasa z końcem okresu obowiązywania zamówienia podstawowego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. Zamówienie uzupełniające: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia w okresie trwania umowy zamówienia wybranemu w niniejszym postępowaniu Wykonawcy, które będzie polegać na powtórzeniu usług podobnych do zamówienia podstawowego, stanowiących do 10% zamówienia podstawowego. Zamówienie udzielane będzie na usługi zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego w trybie zamówienia z wolnej ręki, po spełnieniu przesłanek z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 2. Udzielenie zamówienia w trybie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 1 SWZ, polegać będzie na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowe, a ich zakres będzie zgodny z pierwotnym opisem przedmiotu zamówienia podstawowego, tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym. 3. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: 1) w przypadku wyczerpania kwoty umowy, 2) w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług oraz w przypadku powierzania Wykonawcy usług stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do usług realizowanych przez innego Wykonawcę, 3) udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą.