2. Procedure
Procedure
Title: SZP.281.78.2026 - Usługa transportu chorych przewlekle dializowanych na hemodializy dla Instytutu „CZMP”
Description: Usługa transportu chorych przewlekle dializowanych na hemodializy dla Instytutu „CZMP”
Internal identifier: SZP.281.78.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach – jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportu pacjentów przewlekle dializowanych na hemodializy dla Instytutu „CZMP”. Usługa ma charakter ciągły i jest bezpośrednio związana z zapewnieniem pacjentom możliwości regularnego korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Pacjenci objęci usługą wymagają transportu zgodnie z ustalonym harmonogramem dializ. Transport jest zatem elementem organizacji procesu leczenia pacjentów przewlekle dializowanych i musi być zapewniony w sposób ciągły, regularny i dostosowany do terminów wykonywania hemodializ. Brak zapewnienia transportu może skutkować brakiem możliwości terminowego dotarcia pacjenta na zaplanowane świadczenie zdrowotne. Zamawiający przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego SZP.281.49.2026 na realizację przedmiotowej usługi, jednak postępowanie to nie doprowadziło do zawarcia umowy – zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, gdyż cena jedynej ważnej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W konsekwencji konieczne jest niezwłoczne przeprowadzenie kolejnego postępowania w celu zapewnienia realizacji usługi po zakończeniu obowiązywania obecnej umowy. Obowiązująca obecnie umowa na świadczenie usługi transportu pacjentów przewlekle dializowanych kończy się w dniu 21.10.2026 r. Oznacza to, że Zamawiający dysponuje ograniczonym czasem na przeprowadzenie postępowania, dokonanie wyboru oferty, zawarcie umowy oraz przygotowanie Wykonawcy do rozpoczęcia świadczenia usługi. Konieczność zachowania ciągłości transportu wynika ze specyfiki świadczeń realizowanych na rzecz pacjentów przewlekle dializowanych. Dializy są wykonywane według ustalonego harmonogramu, a ich regularność ma istotne znaczenie dla prawidłowego przebiegu leczenia. W związku z tym Zamawiający nie może dopuścić do powstania przerwy w zapewnieniu transportu pacjentów wynikającej z braku obowiązującej umowy. Jednocześnie ze względu na charakter przedmiotu zamówienia konieczne jest zapewnienie odpowiedniej organizacji realizacji usługi przed rozpoczęciem jej świadczenia. Wykonawca musi być przygotowany do obsługi określonej liczby pacjentów, zapewnienia odpowiednich pojazdów i kierowców. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, przy uwzględnieniu czasu niezbędnego na przeprowadzenie czynności związanych z oceną ofert, wyborem wykonawcy, zawarciem umowy oraz przygotowaniem realizacji usługi, stwarza ryzyko, że postępowanie nie zakończy się przed upływem okresu obowiązywania obecnej umowy. W konsekwencji mogłoby dojść do powstania przerwy w zapewnieniu transportu pacjentów na zaplanowane hemodializy lub konieczności zawarcia umowy na świadczenie przedmiotowej usługi bez stosowania przepisów ustawy Pzp. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na odpowiednio wcześniejsze zakończenie postępowania i zawarcie umowy, a tym samym na zapewnienie ciągłości transportu pacjentów. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Zamawiający uznaje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. W tych okolicznościach skrócenie terminu składania ofert do ustawowego minimum, tj. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jest uzasadnione koniecznością możliwie szybkiego przeprowadzenia postępowania, zawarcia umowy oraz zapewnienia nieprzerwanej realizacji transportu pacjentów przewlekle dializowanych.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Transport chorych przewlekle dializowanych na hemodializy
Description: Transport chorych przewlekle dializowanych na hemodializy (ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ)
Internal identifier: Transport chorych przewlekle dializowanych na hemodializy