2. Procedure
Procedure
Title: Softwary využívající algoritmy umělé inteligence pro klinickou praxi
Description: Předmětem veřejné zakázky je dodávka, implementace, integrace, uvedení do provozu a zajištění podpory softwarových řešení na bázi umělé inteligence určených pro podporu klinického rozhodování ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Plnění veřejné zakázky je koncipováno jako poskytování softwaru formou cloudového řešení (SaaS). Dodavatel poskytne software provozovaný v cloudové infrastruktuře, přičemž: - není požadována instalace plnohodnotného řešení on-premise, - zpracování a ukládání dat bude probíhat v rámci EU/EHP, nebude-li zadavatelem výslovně písemně schválen jiný režim při současném splnění všech právních a bezpečnostních podmínek), - integrace do systémů zadavatele (PACS, NIS) bude zajištěna prostřednictvím standardních rozhraní. Součástí plnění je tedy: - časově omezené užívací oprávnění (licence/subskripce) po dobu trvání smlouvy, - zajištění provozu, dostupnosti, aktualizací a technické podpory v rámci služby Plnění zahrnuje zejména: • dodání zdravotnických prostředků ve formě softwaru splňujících požadavky MDR (EU) 2017/745, • jejich integraci do informačních systémů zadavatele (PACS, NIS), • uvedení do ostrého provozu, • zajištění servisu, technické podpory a aktualizací po dobu trvání smlouvy. Dodavatel bude po celou dobu trvání smlouvy pojištěn pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou v souvislosti s plněním smlouvy, a to s minimálním limitem pojistného plnění ve výši 5 000 000 Kč na jednu pojistnou událost pro každou část veřejné zakázky. Veřejná zakázka (VZ) je rozdělená na 2 samostatné části: Část 1 VZ - AI Software pro screening karcinomu prostaty využívající algoritmy umělé inteligence Část 2 VZ - Software využívající algoritmy umělé inteligence při diagnostice RTG hrudníku
Internal identifier: 063/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48180000 Medical software package
Additional classification (cpv): 72263000 Software implementation services, 50324100 System maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Část 1 VZ - AI Software pro screening karcinomu prostaty využívající algoritmy umělé inteligence
Description: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka, implementace, integrace a podpora softwarového řešení na bázi umělé inteligence určeného pro podporu klinického rozhodování při hodnocení magnetické rezonance (MR) prostaty. Nabízený software musí být zdravotnickým prostředkem ve smyslu čl. 2 odst. 1 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745 o zdravotnických prostředcích (MDR) a musí být řádně uveden na trh v Evropské unii. Systém musí být určen jako nástroj klinické podpory (decision-support) při detekci, lokalizaci a hodnocení lézí suspektních z klinicky signifikantního karcinomu prostaty. Cílem implementace systému je zejména: • zvýšení kvality a standardizace hodnocení MR prostaty, • podpora včasné detekce klinicky signifikantních nálezů, • snížení variability mezi hodnotiteli, • zefektivnění pracovního postupu radiologického pracoviště, • podpora multidisciplinární spolupráce (radiologie – urologie). Systém nesmí sloužit jako náhrada klinického rozhodování lékaře; konečné diagnostické rozhodnutí vždy činí oprávněný zdravotnický pracovník.
Internal identifier: Část 1 VZ
Lot: LOT-0006
Title: Část 2 VZ - Software využívající algoritmy umělé inteligence při diagnostice RTG hrudníku
Description: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka, implementace, integrace a provoz softwarového řešení na bázi umělé inteligence určeného pro podporu klinického rozhodování při hodnocení rentgenových (RTG) snímků hrudníku. Nabízený software musí být zdravotnickým prostředkem ve smyslu čl. 2 odst. 1 Nařízení (EU) 2017/745 (MDR) a musí být řádně uveden na trh v Evropské unii. Systém je určen jako nástroj klinické podpory (decision-support) při detekci a vyhodnocení patologických nálezů na RTG hrudníku. Systém bude provozován zejména na pracovišti Klinika zobrazovacích metod a urgentní příjem FN u sv. Anny v Brně a případně i na dalších pracovištích zadavatele. Konečné klinické rozhodnutí vždy činí zdravotnický pracovník.
Internal identifier: Část 2 VZ