2. Procedure
Procedure
Title: FURNIZARE REMORCI FORESTIERE CU BRAȚ DE ÎNCĂRCARE ÎN LEASING FINANCIAR – DOLJ
Description: Furnizorul va livra și pune în funcțiune, la Ocolul Silvic Calafat, la Ocolul Silvic Craiova și la Ocolul Silvic Filiași (toate în jud. Dolj), trei remorci forestiere de minim 13 tone si braț de încărcare de minim 7 m. Achizitia se face in leasing financiar pe 24 de luni. Platile se fac in lei, la cursul BNR valabil la data emiterii facturii,conform clauze contractuale. Solicitarile de clarificari formulate de ofertanti pe parcursul perioadei de publicitate a anuntului de participare pot fi făcute cu un termen de cel putin 15 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor( a 16-a zi) Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari formulate cu respectarea termenului de mai sus, o singura data, in mod consolidat, cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor( a11-a zi)
Internal identifier: 1590120_2026_PAAPD1614001
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34223300 Trailers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: se vor achizitiona 3 remorci forestiere cu brat de incarcare. Achizitia se va finaliza prin incheierea unui contract de furnizare in leasing financiar contract pe 28 de luni, cu pret ajustabil in euro. Modalitatea de plată solicitată constă în plata unui avans de 25% din valoarea produsului livrat, și plata în 24 de rate de leasing egale a restului de 75% din valoare. Avansul va fi achitat numai în baza unui instrument de garantare emis, în condiţiile legii, de o societate bancară sau de o societate de asigurări. Valabilitatea scrisorii de garantare a avansului trebuie să fie cu minim 30 de zile mai mare decât perioada de livrare asumată în cadrul propunerii tehnice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 66114000 Financial leasing services, 66514110 Motor vehicle insurance services, 66516100 Motor vehicle liability insurance services