648545-2026 - Competition
Poland – Audio-visual equipment – Modernizacja infrastruktury audiowizualnej w aulach Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizacja infrastruktury audiowizualnej w aulach Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury audiowizualnej, zwanej dalej „sprzętem”, w aulach Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Zamówienie obejmuje: 1) dostawę, montaż, instalację, konfigurację i uruchomienie sprzętu w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, 2) dwudniowe przeszkolenie wskazanych pracowników Zamawiającego (maksymalnie 2 osób) w zakresie obsługi i podstawowej eksploatacji sprzętu. 3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 32321200-1 – Urządzenia audiowizualne, 51310000-8 – Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo, 45311000-0 – Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 38652100-1 – Projektory, 38653400-1 – Ekrany projekcyjne, 32342400-6 – Sprzęt nagłaśniający, 32341000-5 – Mikrofony, 32420000-3 – Urządzenia sieciowe. 4. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ. 5. Miejsce wykonania zamówienia: Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 63, 80-308 Gdańsk, aule D1, D2, D3, D101, D102. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na przedmiot zamówienia okres 48 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 4 do SWZ. 7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Termin wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym. 8. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ, zostały wskazane normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp. 9. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zastosowania w ofercie rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest zaznaczyć odpowiednią opcję w pkt 6 formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ, a także zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać, jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowana dostawa nie jest zgodna z normami, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp). 10. Zamawiający, po zawarciu umowy, przewiduje ubieganie się o 0% stawkę podatku VAT w zakresie przełączników sieciowych na podstawie art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm.).
Internal identifier: 5B10.291.1.106.2026.RS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32321200 Audio-visual equipment
Additional classification (cpv): 51310000 Installation services of radio, television, sound and video equipment, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 38652100 Projectors, 38653400 Projection screens, 32342400 Acoustic devices, 32341000 Microphones, 32420000 Network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001