648687-2022 - ResultRomania-București: Medium-voltage installation work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lot 1-Proiectare si execut. lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT Bucuresti – Utr Bucuresti Sud Lot 2-Proiectare si execut. lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT Bucuresti – Utr Bucuresti Est Lot 3-Proiectare si execut. lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT Bucuresti – Utr Bucuresti Nord Lot4 -Proiectare si execut. lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT Bucuresti – Utr Bucuresti Vest
Reference number: 14507322/2022/138186
II.1.2.
Main CPV code
45315500 Medium-voltage installation work
II.1.4.
Short description
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de mentenanta, proiectare, execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Lucrarile de mentenanţă constau în: revizii tehnice (RT), reparaţii accidentale (RA), reparaţii de nivel III (R1), pentru instalaţiile din RED aparţinând S.C. E - Distributie Muntenia S.A., în vederea păstrării sau restabilirea disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor energetice. Lucrarile de executie si modernizare constau în: modernizarea instalatiilor existente, extinderea de retele de joasa tensiune aeriene si subterane, securizarea grupurilor de masura, modernizarea si cresterea capacitatii de distributie a retelelor existente, imbunatatire nivel tensiune in retelele existente prin injectii noi (posturi trafo, retele MT, JT, etc), aparţinând SC E- Distribuţie Dobrogea SA. Executia acestor activitati este una extrem de importanta si necesara pentru satisfacerea cerintelor clientilor si reducerea CPT.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie.
Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente si frecventa acestora: Conform Anexa 1 - la Strategia de Contractare .
Operatorii economici interesati pot solicita clarificari, pana in a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor (Conf prev art.172 al (2) si 173 al (1) din Legea 99/2016 actualizata).
! Numarul maxim de loturi care pot fi atribuite unui ofertant este de doua loturi din totalul celor patru loturi
A. In cazul în care în urma aplicarii criteriului de atribuire si a factorului de evaluare ar rezulta atribuirea catre un ofertant a unui numar de loturi mai mare decât numarul maxim admis, criteriile si regulile obiective si nediscriminatorii care se vor aplica pentru stabilirea loturilor care vor fi atribuite aceluiasi ofertant sunt:
- Nu se vor atribui loturile unde diferenta dintre oferta celui clasat pe locul 1 si a celui clasat pe locul 2 este mai mica comparativ cu aceeasi diferenta de pe celelalte loturi
B. Pentru loturile ramase, conform punctului A, se va trece la locul urmator din clasamentul acelui lot.
NOTA: Prin exceptie, daca pe un lot numarul de ofertanti nu este suficient pentru a aplica regulile mentionate (etapa 1), se va atribui conform clasamentului, chiar daca acest aspect implica atribuirea catre un singur ofertant a unui numar mai mare de 2 loturi din totalul celor patru loturi.
(*) Numarul maxim de loturi care pot fi atribuite unui ofertant este de doua loturi din totalul celor patru loturi, cu conditia ca cifra de afaceri a ofertantului sa fie mai mare de 3.000.000,00 lei. In caz contrar ofertantului castigator i se vor atribui un numar mai mic de loturi, criteriu de atribuire este cel identic cu cel descris la punctul A.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI – UTR BUCURESTI SUD
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie. Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent: Conform anexa 1 la Strategia de contractare
LOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI – UTR BUCURESTI NORD
Lot No: 3
LOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI – UTR BUCURESTI EST
Lot No: 2
LOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT BUCURESTI – UTR BUCURESTI VEST
Lot No: 4