2. Procedure
Procedure
Title: Sacralis idegstimulációt kínáló rendszer (SNS)
Description: Adásvételi keretszerződés keretében sacralis idegstimulációt kínáló rendszerek (sacral nerve stimulation - SNS) beszerzése a Semmelweis Egyetem, Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika részére 18 hónap időtartamra.
Internal identifier: EKR001683152026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33158210 Stimulator
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Adásvételi keretszerződés keretében sacralis idegstimulációt kínáló rendszerek (sacral nerve stimulation - SNS) beszerzése a Semmelweis Egyetem, Idegsebészeti és Neurointervenciós Klinika részére 18 hónap időtartamra. A 18 hónap időtartam alatt hívható le az alapmennyiség, valamint az opcionálisan lehívható – legfeljebb 50%-os – többletmennyiség is, figyelembevéve a 6 hónapos hosszabbítási lehetőséget is. Az alapmennyiség keretösszege: nettó 208.071.600 Ft, az opciós mennyiség keretösszege: nettó 104.035.800 Ft, Az alapmennyiség és opciós mennyiség egységárának meg kell egyeznie. Tekintettel a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdésében foglaltakra, Ajánlatkérő az alapmennyiségre jutó keretösszeg 70 %-ra vállal lehívási kötelezettséget a keretszerződés hatálya alatt, amennyiben opciós mennyiség is lehívásra kerül, akkor az opciós mennyiségre jutó keretösszeg 50 %-ra lehívására is kötelezettséget vállal. Az alapmennyiség és az opcionális mennyiség mértékét és megoszlását az indokolja, hogy az SNS implantációra az orvosilag alkalmas, szóba jöhető betegszám nem jól becsülhető, és előre fel nem mérhető (és Ajánlatkérőtől teljesen független tényező), hogy ezen betegek közül ki fogja megadni ténylegesen a beleegyezését és vállalja fel e beavatkozást. Szintén nem mérhető fel pontosan előre, hogy az esetleges meghibásodások vagy egyéb komplikációk miatt hány korábban beültetett SNS implantátum csere lesz szükséges, illetve hány pacemakert kell hirtelen lemerülés miatt cserélni. A fentiek alapján Ajánlatkérő indokoltnak tartja a megjelölt alapmennyiség és az opcionális mennyiség arányát. Tervezett alapmennyiség 18 hónapra: - MRI lead kit - teszt szett elektródával: 30 db - Percutaneus Extensions – hosszabbító kábel: 30 db - Verify – teszt külső stimuláló egység: 30 db - Patient Programmer X – programozó telefon: 15 db - Interstim X – végleges implantátum, nem tölthető: 24 db - Interstim Micro – végleges implantátum, tölthető: 6 db - Recharger – implantátum töltő egység: 6 db. Kötelezően vállalt jótállás: 12 hónap. A részletes feltételeket a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdés alapján, amennyiben az egyéb közbeszerzési dokumentumok (közbeszerzési műszaki leírás) meghatározott szabványra, gyártmányra, eredetű vagy típusú dologra, hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is. Ajánlattevő – amennyiben a hivatkozással érintett műszaki tartalom helyett egyenértékű eszközt, megoldást stb. kíván megajánlani ajánlatában – ajánlatában köteles benyújtani az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentumokat. Rövidítések: Ajánlatkérő (AK); Ajánlattevő (AT); Alvállalkozó (AV); Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum (EEKD); Közbeszerzési Dokumentumok (KD); Eljárást megindító felhívás (felhívás).
Internal identifier: EKR001683152026/1
Options:
Description of the options: Az opció keretösszege: nettó 104.035.800 Ft. Tervezett mennyisége: - MRI lead kit - teszt szett elektródával: 15 db - Percutaneus Extensions – hosszabbító kábel: 15 db - Verify – teszt külső stimuláló egység: 15 db - Patient Programmer X – programozó telefon: 7 db - Interstim X – végleges implantátum, nem tölthető: 12 db - Interstim Micro – végleges implantátum, tölthető: 3 db - Recharger – implantátum töltő egység: 3 db.