2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, 2026-III
Description: Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, 2026-III: toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in caietul anexat, in fisa de date si in sectiunea loturi. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: lunar, in functie de solicitarile sectiilor clinice si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. AC va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare in a 11 a zi de la termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18
Internal identifier: 4240898_2026_8.3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pachet sisteme pentru UPU
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura,
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141300 Venepuncture, blood sampling devices
Lot: LOT-0002
Title: Pachet de reactivi compatibil sau echivalent cu analizorul Gastat 735, din dotarea UPU
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura, pachet
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Kit determinari gaze in sange , compatibil sau echivalent cu analizorul Nova Prime Plus,din dotarea ATI
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 880 teste
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33696200 Blood-testing reagents
Lot: LOT-0004
Title: Teste cantitative compatibile sau echivalente cu analizorul de imunoflorescenta SD Biosensor F200 din dotarea sectiei ATI
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33141625 Diagnostic kits
Lot: LOT-0005
Title: Test rapid cantitativ Creatinina, compatibil sau echivalent cu analizorul STAT SENSOR XPRESS,din dotarea sectiei ATI
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura,test
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Kit pentru determinarea gazelor sanguine, compatibil sau echivalent cu Analizorul de gaze sanguine Stat Profile Prime CCS (neonatologie)
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 200 teste
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Teste cantitative compatibile sau echivalente cu analizorul de imunoflorescenta SD Biosensor F200 din dotarea sectiei UPU
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura, pachet,
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Pachet diverse sisteme de recoltare
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Control intern pentru VSH, compatibil sau echivalent cu sistemul MIX-RATE X20
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Pachet de reactivi compatibil sau echivalent cu analizorul de biologie moleculara GeneXpert din dotarea Laboratorului Clinic
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Trusa pentru determinarea rezistentei la Colistin
Description: conform caiet de sarcini atasat la procedura, cut x 40 teste
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Pachet medii de cultura
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 24931250 Culture medium
Lot: LOT-0013
Title: Pachet medii cromogene + tulpini de referinta
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Kit pentru detectia prin multiplex Real-Time PCR a virusurilor respiratorii comune, inclusiv SARS-CoV-2
Internal identifier: 14