2. Procedure
Procedure
Title: Zakup i dostawa 13 autobusów z napędem elektrycznym wraz z dostawą 7 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup i dostawa 13 autobusów z napędem elektrycznym wraz z dostawą 7 stacji ładowania pojazdów elektrycznych”. 1) 12 autobusów i 7 stacji ładowania – Gmina Miasto Tomaszów Maz. 2) 1 autobus – Gmina Lubochnia. Przedmiot umowy obejmuje również dostawy i usługi powiązane z dostawą autobusów oraz stacji ładowania pojazdów, w tym w szczególności: 1) przeprowadzenie szkoleń personelu Zamawiającego wymaganych przez Zamawiającego, określonych w umowie oraz SWZ, 2) dostarczenie narzędzi i urządzeń specjalistycznych zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie oraz SWZ, 3) dostarczenie wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), wyposażenia dodatkowego (w szczególności w związku z udzieloną autoryzacją), oprogramowania i koniecznych urządzeń wykorzystujących to oprogramowanie zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie oraz SWZ, 4) dostarczenie dokumentacji wymaganej przez Zamawiającego, określonej w umowie oraz w SWZ. 5. Wykonawca zapewnia, że dostarczone autobusy będą jednej marki i w danym typie, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia. 6. Wykonawca oświadcza, że dostarczone autobusy będą posiadać aktualną homologację, certyfikaty i atesty, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 7. W przypadku zmiany przepisów prawa w zakresie rejestracji, homologacji, sprzedaży lub wprowadzania do użytku nowych autobusów (a także zespołów i podzespołów do tych autobusów), Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy z uwzględnieniem tychże zmian. 8. Czynności związane z rejestracją autobusów Zamawiający przeprowadzi na własny koszt. Gdyby jednak, na podstawie dostarczonych przez Wykonawcę dokumentów lub z innych przyczyn zależnych od Wykonawcy, odmówiono rejestracji lub dopuszczenia pojazdów do ruchu, całość kosztów związanych z dostosowaniem autobusów do polskich norm i wymagań zgodnych z polskimi przepisami poniesie Wykonawca. 9. Wykonawca oświadcza, że każdy autobus objęty umową będzie w pełni sprawny oraz będzie posiadał kompletację, wyposażenie i parametry techniczne identyczne oraz zgodne z dokumentacją techniczną, świadectwem homologacji typu pojazdu, ofertą Wykonawcy, wymaganiami określonymi przez Zamawiającego oraz protokołem z uzgodnień szczegółowych Stron (tj. uzgodnień wymaganych zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia). 10. Wykonawca oświadcza, że stacje ładowania pojazdów będą w pełni sprawne oraz będą posiadać parametry techniczne zgodne z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego, a także niezbędne certyfikaty i atesty, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 11. Wykonawca udziela Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym obsług technicznych i napraw (gwarancyjnych oraz nie objętych gwarancją) dostarczonych autobusów w zakresie robót mechanicznych, elektrycznych i innych, koniecznych do zapewnienia sprawności technicznej pojazdów. Udzielenie przez Wykonawcę Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie obsług technicznych i napraw autobusów (w tym gwarancyjnych) nie wyklucza możliwości zlecenia przez Zamawiającego według własnego uznania wykonywania obsług technicznych lub napraw innym podmiotom, z tym zastrzeżeniem że naprawy oraz obsługi techniczne autobusów, ich zespołów, układów, lub elementów pozostających w okresie gwarancji mogą zostać zlecone wyłącznie innym autoryzowanym stacjom obsługi lub autoryzowanym warsztatom producentów zespołów, podzespołów i urządzeń. Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego przekazywania na każdy wniosek Zamawiającego aktualnego wykazu autoryzowanych stacji obsługi lub warsztatów, o których mowa powyżej. Użytkownikiem pojazdów będzie: Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o., (MZK) ul. Warszawska 109/111, 97-200 Tomaszów Mazowiecki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem parametrów technicznych - z uwagi na jego obszerność znajduje się w załącznikach do SWZ. Gmina Lubochnia powierzyła Gminie - Miasto Tomaszów Mazowiecki rolę Lidera prowadzącego działania w zakresie przygotowania i przeprowadzenia procedury o udzielenie zamówienia publicznego na zakup i dostawę bezemisyjnych autobusów - 13 sztuk - w tym 1 sztuka dla Gminy Lubochnia. Zamawiający Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki informuje, że zamówienie prowadzone jest wspólnie z Gminą Lubochnia, ul. Tomaszowska 9, Lubochnia Dworska, kod 97-217, na podstawie porozumienia międzygminnego nr WRI.1.2025 z dnia 30 maja 2025 r. w sprawie wspólnego przygotowania i realizacji Projektu pn.: Transport niskoemisyjny/bez emisyjny realizowanego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki - Opoczno na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030. Treść porozumienia dostępna jest na stronie Dziennika Urzędowego Województwa Łódzkiego: https://dziennik.lodzkie.eu/actbymonths.
Internal identifier: WRI.271.1.3.2026.ZP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
Additional classification (cpv): 31158000 Chargers
5. Lot
Lot: LOT-0001