2. Procedure
Procedure
Title: „Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Kobiór w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.”
Description: 1.1 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Kobiór oraz zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). 1.2 Zaopatrzenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki LDPE do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, 120 l pojemniki do gromadzenia popiołu, 120l pojemniki do gromadzenia odpadów kuchennych ulegających biodegradacji, 240 l pojemniki do gromadzenia odpadów ulegających biodegradacji. 1.3 Doposażenie, utrzymanie i obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, oraz pozostałe usługi wymienione w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zał, nr 1 do SWZ Wykonawca odbierze i zagospodaruje odpady komunalne z terenu gminy Kobiór ze wszystkich nieruchomości (zamieszkałych, niezamieszkałych, letniskowych oraz mieszanych) określonych w załączniku nr 1 do OPZ, oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w prognozowanej łącznej ilości 2515,00 Mg/12 m-cy, w tym: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (200301) – 880,00 Mg b) odpady ulegające biodegradacji (200201) – 420,00 Mg c) odpady kuchenne ulegające biodegradacji (200108) – 205,00 Mg d) papier i tektura (200101) w tym opakowania z papieru i tektury (150101) – 114,00 Mg e) szkło (200102), w tym opakowania ze szkła (150107) – 138,00 Mg, f) tworzywa sztuczne (200139), w tym opakowania z tworzyw sztucznych (150102) – 192,00 Mg g) metale (200140), w tym opakowania z metali (150104) – 10,00 Mg h) opakowania wielomateriałowe (150105) – 0,50 Mg i) popiół z gospodarstw domowych (200199) – 120,00 Mg j) odpady budowlane i rozbiórkowe (170107) – 164,00 Mg k) materiały izolacyjne (170604) - 3,00 Mg l) odpadowa papa (170380) – 3,00 Mg m) odpady wielkogabarytowe (200307) – 194,00 Mg n) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (200136) – 18,00 Mg o) zużyte baterie i akumulatory (200133) – 0,50 Mg p) zużyte opony z samochodów osobowych (160103) – 26,00 Mg q) odpady odzieży (200110) - 21,00 Mg r) odpady tekstyliów 200111) – 1,00 Mg s) przeterminowane leki (200131) - 0,40 Mg t) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (200121) – 0,20 Mg u) oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe (130208 ) – 0,20 Mg v) rozpuszczalniki (200113) – 0,10 Mg w) farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice (200128) – 4,00 Mg x) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstające w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (ex 200199) – 0,10 Mg. Wykonawca w terminie do 15 stycznia 2027r. zaopatrzy właścicieli nieruchomości „zamieszkałych” ogrzewających domy urządzeniami grzewczymi na paliwo stałe, w pojemniki służące do gromadzenia popiołu/żużla o pojemności 120 l. Szacunkowa ilość pojemników na popiół/żużel jaką należy dostarczyć mieszkańcom: 700 sztuk. Pojemniki winne być koloru szarego lub ciemnoszarego, oraz oznaczone napisem POPIÓŁ. Wykonawca w terminie do 15 stycznia 2027r zaopatrzy właścicieli nieruchomości „zamieszkałych” w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki służące do gromadzenia odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o pojemności 120 l, wyposażone w wymienne wkłady LDPE (worek osłonowy). Szacunkowa ilość pojemników służących do gromadzenia odpadów kuchennych ulegających biodegradacji jaką należy dostarczyć mieszkańcom: 1200 sztuk. Pojemniki winne być koloru brązowego, oraz oznaczone napisem BIO-KUCHENNE. Wykonawca w terminie do 15 marca 2027r zaopatrzy właścicieli nieruchomości „zamieszkałych” w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki służące do gromadzenia odpadów ulegających biodegradacji o pojemności 240 l . Szacunkowa ilość pojemników służących do gromadzenia odpadów ulegających biodegradacji jaką należy dostarczyć mieszkańcom: 1200 sztuk. Pojemniki winne być koloru brązowego, oraz oznaczone napisem BIO-ZIELONE, wyposażone w kratkę odciekową na dnie oraz wentylację po bokach. Wykonawca będzie dostarczał właścicielom nieruchomości zamieszkałych worki LDPE (w tym worki osłonowe do brązowych pojemników) służące do selektywnego gromadzenia odpadów przy ich odbiorze, na zasadzie wymiany tj. zabrania zapełnionych worków z poszczególnymi rodzajami odpadów i pozostawieniem nowych worków (te same worki nie mogą być wielokrotnie wykorzystywane), wg zasady „worek za worek”. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia istniejącego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (dalej zwany PSZOK-iem) stanowiącego własność gminy Kobiór, zlokalizowanego na terenie Gminy Kobiór przy ul. Centralnej. Wykonawca doposaży PSZOK w: a) wagę najazdową z ważnym świadectwem zgodności i legalizacją Głównego Urzędu Miar, b) niezbędną ilość pojemników, kontenerów (KP-4, KP-7, KP-10, pojemniki 1100 l) do gromadzenia odpadów wymienionych w punkcie 1.2 części II Opisu Przedmiotu Zamówienia, c) wizyjny system kontroli (o którym mowa w art. 25 ust. 6a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, d) inne niż wymienione w części II ust. 3 pkt 3.4 OPZ urządzenia i obiekty wymagane ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz innymi przepisami szczególnymi. Pełna treść opisu przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 1 do SWZ.
Internal identifier: GK.271.01.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Kobiór w okresie od 01.01.2027do 31.12.2027
Description: 1.1 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Kobiór oraz zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). 1.2 Zaopatrzenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki LDPE do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, 120l pojemniki do gromadzenia popiołu, 120l pojemniki do gromadzenia odpadów kuchennych ulegających biodegradacji, 240l pojemniki do gromadzenia odpadów ulegających biodegradacji. 1.3 Doposażenie, utrzymanie, obsługa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, oraz pozostałe usługi wymienione w Opisie Przedmiotu Zamówienia opisane w Zał. nr 1 do SWZ
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 90511200 Household-refuse collection services
Options:
Description of the options: W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Zakres opcji obejmuje do 30 % wynagrodzenia brutto Wykonawcy o którym mowa w § 10 ust. 1 umowy. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w przypadku gdy wystąpi prawdopodobieństwo, że łączna wartość należnego Wykonawcy za wykonane usługi wynagrodzenia w trakcie obowiązywania niniejszej umowy osiągnie kwotę wynagrodzenia wskazanego w §10 ust. 1 niniejszej Umowy, co spowodowane będzie zwiększoną ilością odpadów podlegających odbiorowi i zagospodarowaniu w stosunku do wielkości szacowanej do przetargu. 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w czasie trwania umowy. 3) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego. 4) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem - zamówieniem. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych). 5) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w §10 ust. 3 umowy. 6) Zamawiający może skorzystać z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części oraz jest uprawniony do zamawiania kilku usług w ramach zamówień opcjonalnych, których wielkość będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego. 7) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i postanowieniach umowy. 8) Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.