649015-2026 - Competition
Romania – Specialist agricultural or forestry machinery – Furnizare autocamion transport bușteni cu remorcă şi macara cu graifer pentru bușteni și servicii de întreţinere (revizii tehnice periodice) - DS Botosani
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare autocamion transport bușteni cu remorcă şi macara cu graifer pentru bușteni și servicii de întreţinere (revizii tehnice periodice) - DS Botosani
Description: Furnizare 1 autocamion transport bușteni cu 1 remorcă transport busteni şi 1 macara cu graifer pentru bușteni; Servicii de întreținere (reviziile tehnice periodice) pentru 36 de luni de la livrare, în limita a 4.500 ore (inclusiv) de funcționare a macaralei, maxim 55.000 km parcurși (inclusiv) pentru autocamion și 55.000 km parcurși (inclusiv) remorcă, condiție care se îndeplinește prima , conform cerintelor caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 6764/15.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 16600000 Specialist agricultural or forestry machinery
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizare 1 autocamion transport bușteni cu 1 remorcă transport busteni şi 1 macara cu graifer pentru bușteni, Servicii de întreținere (reviziile tehnice periodice) pentru 36 de luni de la livrare, în limita a 4.500 ore (inclusiv) de funcționare a macaralei, maxim 55.000 km parcurși (inclusiv) pentru autocamion și 55.000 km parcurși (inclusiv) remorcă, condiție care se îndeplinește prima, conform cerintelor caietului de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42414400 Vehicle-mounted cranes, 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment