649124-2026 - Competition
Finland – Endoscopy, endosurgery devices – Artroskopiatornit, Pohjois-Savon hyvinvointialue
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Artroskopiatornit, Pohjois-Savon hyvinvointialue
Description: Hankinnan kohteena on artroskopiatornit 3kpl laitesidonnaisilla tarvikkeilla sekä takuuajan jälkeiselle viidelle vuodelle huoltosopimus Pohjois-Savon hyvinvointialueelle. Huoltosopimus on optio, jonka käyttöönotosta tilaaja päättää. Tarjousten jättämisaika on 18.9.2026–20.10.2026. Hankintapäätös on tarkoitus tehdä 28.10.2026. Hankintapäätöksen arvioidaan saavuttavan lainvoiman 11.11.2026. Tarjottujen laitteiden tulee olla toimitettuina ja käyttövalmiina viimeistään 18.12.2026. Varsinaisina tilaajina Pohjois-Savon hyvinvointialue ja Servica. Hankintaan liittyvät laitesidonnaiset tarvikkeet tullaan käsittelemään Servica Oy:n täyttöpalvelun kautta. Toimittajan tulee sitoutua yhteistyöhön Servican materiaalilogistiikan kanssa sekä noudattaa Servican tilaus-, toimitus- ja tuotehallintaprosesseja sopimuskauden aikana. Sopimus on artroskopiatornien osalta kertahankinta ja laitesidonnaiset tarvikkeet ovat toistaiseksi voimassa oleva. Tilaaja hankkii vuonna 2026 kolme (3) kpl artroskopiatorneja. Sopimuskaudella hankintaan tarpeen mukaan laitesidonnaisia tarvikkeita hankittuihin artroskopiatorneihin. Mahdollisena tilaajana Pohjois-Karjalan hyvinvointialue, Siun sote. Arvioitu vuosittainen hankintamäärä 120 000€. PSHVA inv.nro. 20240308
Internal identifier: 18056
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
5. Lot
Lot: LOT-0000