See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare produse agroalimentare-legume proaspete
Description: Achiziția produselor agroalimentare - legume proaspete, este necesară pentru asigurarea hrănirii unităţilor militare din Forţele Navale, pentru o perioadă de 24 luni, în conformitate cu normele de hrană în vigoare la nivelul Ministerului Apărării Naționale Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor -15 Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14810074_2026_PAAPD1635321
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 03212100 Potatoes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Rosii (noiembrie-aprilie)
Description: Furnizare roșii (noiembrie-aprilie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.990 kg, maxim 26.041 kg, contract subsecvent minim 1.990 kg, maxim 11.940 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 03221240 Tomatoes
Lot: LOT-0002
Title: Rosii (mai-iunie)
Description: Furnizare roșii (mai-iunie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.945 kg, maxim 8.015 kg, contract subsecvent minim 1.945 kg, maxim 7.780 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Rosii (iulie-octombrie)
Description: Furnizare Roșii (iulie-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 2.165 kg, maxim 17.518 kg, contract subsecvent: minim 2.165 kg, maxim 8.660 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Rosii cherry
Description: Furnizare Roșii cherry. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.010 kg, maxim 24.666 kg, contract subsecvent: minim 1.010 kg, maxim 12.120 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Castraveti (noiembrie-aprilie)
Description: Furnizare Castraveți (noiembrie – aprilie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 715 kg, maxim 9.312 kg, contract subsecvent minim 715 kg, maxim 4.290 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 03221270 Cucumbers
Lot: LOT-0006
Title: Castraveti (mai-iunie)
Description: Furnizare Castraveți (mai-iunie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 725 kg, maxim 3.043 kg, contract subsecvent minim 725 kg, maxim 2.900 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Castraveti (iulie-octombrie)
Description: Furnizare Castraveți (iulie-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 810 kg, maxim 6.753 kg, contract subsecvent minim 810 kg, maxim 3.240 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Ardei gras galben (noiembrie-aprilie)
Description: Furnizare Ardei gras galben (noiembrie-aprilie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 2.145 kg, maxim 27.945 kg, contract subsecvent minim 2.145 kg, maxim 12.870 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 03221230 Peppers
Lot: LOT-0009
Title: Ardei gras galben (mai-iunie)
Description: Furnizare Ardei gras galben (mai-iunie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 2.080 kg, maxim 8.544 kg, contract subsecvent minim 2.080 kg, maxim 8.320 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Ardei gras galben (iulie-octombrie)
Description: Furnizare Ardei gras galben (iulie-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 2.280 kg, maxim 18.517 kg, contract subsecvent minim 2.280 kg, maxim 9.120 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Verdeata (marar, patrunjel, leustean, noiembrie-iunie)
Description: Furnizare Verdeaţă (mărar, pătrunjel, leuștean, noiembrie - iunie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 460 kg, maxim 8.080 kg, contract subsecvent minim 460 kg, maxim 3.680 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 03221300 Leaf vegetables
Lot: LOT-0012
Title: Verdeata (marar, patrunjel, leustean, iulie-octombrie)
Description: Furnizare Verdeaţă (mărar, pătrunjel, leuștean, iulie-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 580 kg, maxim 4.912 kg, contract subsecvent minim 580 kg, maxim 2.320 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Dovlecei (mai-octombrie)
Description: Furnizare Dovlecei (mai-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 470 kg, maxim 5.859 kg, contract subsecvent minim 470 kg, maxim 2.820 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 03221250 Courgettes
Lot: LOT-0014
Title: Ardei iute
Description: Furnizare Ardei iute. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 205 kg, maxim 5.116 kg, contract subsecvent minim 205 kg, maxim 2.460 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Cartofi calitatea I - Cartofi de toamna (octombrie-aprilie)
Description: Furnizare Cartofi calitatea I – Cartofi de toamnă (octombrie-aprilie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 9.900 kg, maxim 153.297 kg, contract subsecvent minim 9.900 kg, maxim 69.300 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Cartofi calitatea I - Cartofi timpurii (sau cartofi noi) mai-septembrie
Description: Furnizare Cartofi calitatea I – Cartofi timpurii (sau cartofi noi) mai-septembrie. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 10.540 kg, maxim 105.815 kg, contract subsecvent minim 10.540 kg, maxim 52.700 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Ceapa galbena
Description: Furnizare Ceapă galbenă. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.010 kg, maxim 24.828 kg, contract subsecvent minim 1.010 kg, maxim 12.120 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 03221113 Onions
Lot: LOT-0018
Title: Varza alba cu capatana (iulie-octombrie)
Description: Furnizare Varză albă cu căpăţână (iulie-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 2.670 kg, maxim 22.368 kg, contract subsecvent minim 2.670 kg, maxim 10.680 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 03221410 Cabbage
Lot: LOT-0019
Title: Varza alba cu capatana (aprilie-iunie)
Description: Furnizare Varză albă cu căpăţână (aprilie-iunie). Cantități estimate produs: acord cadru minim 2.320 kg, maxim 14.818 kg, contract subsecvent minim 2.320 kg, maxim 13.920 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Ciuperci proaspete (albe)
Description: Furnizare Ciuperci proaspete (albe). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 790 kg, maxim 19.657 kg, contract subsecvent minim 790 kg, maxim 9.480 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 20
Main classification (cpv): 03221260 Mushrooms
Lot: LOT-0021
Title: Vinete (iulie-octombrie)
Description: Furnizare Vinete (iulie-octombrie). Cantități estimate produs: acord cadru: minim 400 kg, maxim 3.400 kg, contract subsecvent minim 400 kg, maxim 1.600 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 03221200 Fruit vegetables