2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa fabrycznie nowych monitorów komputerowych 32” i komputerów PC typu I do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych monitorów komputerowych 32” i komputerów PC typu I do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zamówienie podstawowe: 1) monitor komputerowy 32” – 280 kompletów, 2) komputer PC typu I – 140 kompletów. Zamówienie w ramach prawa opcji: 1) monitor komputerowy 32” – max 10 kompletów; 2) komputer PC typu I – max 10 kompletów. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy. Prawo opcji może zostać zastosowane wyłącznie po zrealizowaniu 100% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia większej ilości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w zakresie podstawowym. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie, z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od możliwości finansowych Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w części SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ. 7. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia: 1) był fabrycznie nowy, bez śladów uszkodzenia, pełnowartościowy; 2) posiadał parametry techniczno - funkcjonalne nie gorsze niż wskazane w załączniku nr 6 do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia; 3) był oznakowany znakiem CE; 4) był wolny od wad prawnych i technicznych uniemożliwiających ich użycie zgodnie z przeznaczeniem; 5) w żadnym stopniu nie naruszał praw patentowych ani innych praw własności intelektualnej osób trzecich; 6) był umieszczony w oryginalnym opakowaniu producenta zabezpieczającym je przed uszkodzeniami mechanicznymi; 7) był nowy, wyprodukowany w roku bieżącym dla dostawy; 8) pochodził z legalnego kanału dystrybucyjnego na teren RP. 8. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca był podmiotem uprawnionym do dostawy oferowanego w ukompletowaniu oprogramowania. Dostarczone oprogramowanie musi być wolne od wad prawnych i fizycznych oraz zgodne z zaleceniami, normami i obowiązującymi wymaganiami techniczno – eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie RP. Wszelkie oprogramowanie ma być zainstalowane i uruchomione na dostarczonym asortymencie. 9. Oprogramowanie systemowe lub dysk odzyskiwania systemu, sterowniki do komputera, będą dostarczone przez Wykonawcę na osobnych oryginalnych nośnikach producenta sprzętu, pochodzących z legalnego źródła, nowe nieużywane (jeśli producent dołącza takie nośniki). 10. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć do każdego przedmiotu zamówienia instrukcję obsługi w języku polskim. 11. Wykonawca musi posiadać status autoryzowanego partnera producenta oferowanego przedmiotu zamówienia na terenie polski potwierdzony pisemnie przez producenta. 12. W przypadku, gdy Wykonawca nie będzie mógł wywiązać się z obowiązków gwarancyjnych przejęcie serwisu nastąpi przez producenta. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć oświadczenie potwierdzające, że serwis będzie realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. 13. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 15. Zamawiający nie dopuszcza powierzenia wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 16. Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 17. Zamawiający zastrzega sobie, że całkowita wartość zamówienia nie może przekroczyć posiadanych środków finansowych. 18. Przedmiot zamówienia w ramach zamówienia podstawowego zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy jednorazowo, w terminie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy z zastrzeżeniem, że środki finansowe muszą być wydatkowane w bieżącym roku budżetowym. 19. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, dostawa przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji zostanie zrealizowana w terminie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy z zastrzeżeniem, że środki finansowe muszą być wydatkowane w bieżącym roku budżetowym. 20. Przedmiot zamówienia zostanie dostarczony do siedziby Zamawiającego w dni robocze w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym uzgodnieniu z Koordynatorem ze strony Zamawiającego. 21. Wykonawca powiadomi koordynatora ze strony Zamawiającego pisemnie o terminie dostawy nie później niż 24 godziny przed dostawą. 22. Miejsce wykonania zamówienia: siedziba Zamawiającego – Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, ul. Zegrzyńska 121, 05-119 Legionowo.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies
Additional classification (cpv): 30213300 Desktop computer, 30231300 Display screens
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 30231300 Display screens, 30213300 Desktop computer
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy. Prawo opcji może zostać zastosowane wyłącznie po zrealizowaniu 100% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia większej ilości sprzętu teleinformatycznego w stosunku do przewidzianych w zakresie podstawowym. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie, z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od możliwości finansowych Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.