2. Procedure
Procedure
Title: Renovering och ombyggnad ledningscentral
Description: Karlshamns kommun arbetar med projekt inom civilt försvar. Denna partneringupphandling avser ett ombyggnadsprojekt inom civilt försvar. Projektet avser omfattande renovering/ombyggnad/tillbyggnad av befintlig ledningsplats till ny ledningsplats. Ledningsplatsen är idag på ca 600 kvm uppdelade på två plan. Att kunna genomföra sådana projekt ställer krav på entreprenören att kunna hantera projektet under sekretess. Det kan även förekomma säkerhetsskyddsklassade uppgifter, dock är upphandlingen ingen SUA.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138180:Lot:1
Additional classification (cpv): 45262700 Building alteration work, 45400000 Building completion work