2. Procedure
Procedure
Title: Brandkonsult för nya sjukhusområdet Helsingborg
Description: Uppdraget avser att som brandkonsult genomföra Fas 1 för det nya sjukhusområdet beläget i Östra Ramlösa, Helsingborg. Uppdraget omfattar funktionsansvar för projektering och samordning av brandskyddet inom hela projektområdet. Konsulten ska tillhandahålla en handläggande brandkonsult från uppdragsstart samt därefter tillsätta brandkonsulter efterhand som behovet ökar, uppskattningsvis upp till fyra personer för projektområdet.
Internal identifier: 83800000-408544-47005
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 83800000-408544-47005
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000