649648-2026 - Competition
Romania – Portable computers – Furnizare tehnică de calcul-Reluare, Pr. SU-ETIC
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare tehnică de calcul-Reluare, Pr. SU-ETIC
Description: Se doreste achizitionarea urmatoarelor produse: LOT 1 Laptopuri 8buc LOT 2 Licențe realizare multimedia 8buc LOT 3 Multifuncționale laser A3 4buc Achiziționarea echipamentelor se organizează în vederea implementarii în bune condiții a proiectului „Sistem unitar pentru educație timpurie incluzivă și de calitate (SU- ETIC)” contract de finanțare nr. G2025-5597/27.01.2025. Beneficiile pe care autoritatea contractantă dorește să le obțină sunt orientate către ESO4.6_Promovarea accesului egal la educație și formare de calitate și favorabile incluziunii, precum și a absolvirii acestora, în special pentru grupurile defavorizate, începând de la educația și îngrijirea timpurie, continuând cu educația și formarea generală și profesională până la învățământul terțiar, precum și educația și învățarea în rândul adulților, inclusiv prin facilitarea mobilității în scopul învățării pentru toți și a accesibilității pentru persoanele cu dizabilități.
Internal identifier: 42444232026 4/7/13
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Laptopuri
Description: Echipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului proiectului „Sistem unitar pentru educație timpurie incluzivă și de calitate (SU- ETIC)” contract de finanțare nr. G2025-5597/27. Laptopuri 8buc Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51100000 Installation services of electrical and mechanical equipment, 71630000 Technical inspection and testing services, 79632000 Personnel-training services
Lot: LOT-0002
Title: Licențe realizare multimedia
Description: Licentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului proiectului „Sistem unitar pentru educație timpurie incluzivă și de calitate (SU- ETIC)” contract de finanțare nr. G2025-5597. Licențe realizare multimedia 8buc Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 48300000 Document creation, drawing, imaging, scheduling and productivity software package
Lot: LOT-0003
Title: Multifuncționale laser A3
Description: Echipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului proiectului „Sistem unitar pentru educație timpurie incluzivă și de calitate (SU- ETIC)” contract de finanțare nr. G2025-5597/27. Multifunctionale laser A3 4buc Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea în funcțiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 30121200 Photocopying equipment