649673-2026 - Competition
Poland – Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy – Zakup energii elektrycznej w podziale na dwa Zadania
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup energii elektrycznej w podziale na dwa Zadania
Description: I. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej podzielony na dwa Zadania (części): Zadanie 1 - Zakup energii elektrycznej dla Gminy Milanówek, w ilości 2 817 698,00 kWh, Zadanie 2 - Zakup energii elektrycznej dla Milanowskiego Centrum Kultury, w ilości 64 100,00 kWh. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 7 do SWZ (zwana w ogłoszeniu "SOPZ"), a szczegółowe warunki w Projektowanych postanowieniach umowy (Załączniku nr 6 do SWZ), zwana w ogłoszeniu „PPU”. II. Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp (zwaną dalej „opcją”) na zasadach szczegółowych określonych w PPU. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. III. Realizując zamówienie objęte umową Wykonawca zobowiązany jest (o ile dotyczy) do zapewnienia w zakresie odpowiadającym Przedmiotowi Umowy i jego właściwościom dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. IV. Pełen zakres dostaw oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania dostaw przedstawiony jest w SOPZ oraz w PPU.
Internal identifier: BZP.271.20.2026.AS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: I.1.Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, o jakich stanowi art. 3 Pzp oraz SWZ. 2.Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 4.Zamawiający korzystając z dyspozycji art. 138 ust. 4 ustawy Pzp wyznacza termin składania ofert o 5 dni krótszy, gdyż składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 5.Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp (zwaną dalej „opcją”). 6.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć jedną ofertę na jedno lub dwa Zadania (części). 7.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia. 8.Zamawiający, poza art. 255 ustawy Pzp, nie przewiduje możliwości unieważnienia postępowania. 9.Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 10.Zamawiający nie przewiduje wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 11.Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 12.Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. II. 1.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy Pzp, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://milanowek.eb2b.com.pl/, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy Pzp. 2.Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy Zakupowej (dostępny pod adresem internetowym https://milanowek.eb2b.com.pl/user/terms. 3.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie. 4.Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w rozdziale XII SWZ. 5.W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie oraz postępując zgodnie z instrukcją lub filmem instruktażowym umieścić ofertę w systemie - szczegóły w rozdziale XIII SWZ. 6.Ofertę z załącznikami, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). III. 1.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 3.Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. 4. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom pod warunkiem, że podwykonawca posiada stosowne uprawnienia do wykonywania powierzonego mu zamówienia, jeżeli do wykonania zamówienia niezbędne jest posiadanie stosownych uprawnień (w tym odpowiednich zezwoleń lub wpisu do odpowiedniego rejestru). IV. Zapisy dotyczące RODO Zamawiający określił w SWZ. Pozostałe informacje Zamawiający określił w SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
Additional classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie 1 - Zakup energii elektrycznej dla Gminy Milanówek
Description: I. Przedmiotem zamówienia w Zadaniu 1 jest zakup energii elektrycznej dla Gminy Milanówek w ilości 2 817 698,00 kWh. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w SOPZ, a szczegółowe warunki w PPU. II. Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp (zwaną dalej „opcją”) na zasadach szczegółowych określonych w PPU. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. III. Realizując zamówienie objęte umową Wykonawca zobowiązany jest (o ile dotyczy) do zapewnienia w zakresie odpowiadającym Przedmiotowi Umowy i jego właściwościom dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. IV. Pełen zakres dostaw oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania dostaw przedstawiony jest w SOPZ oraz w PPU.
Internal identifier: Część 1 (Zadanie 1)
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zasady skorzystania z opcji Zamawiający opisał w PPU.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie 2 - Zakup energii elektrycznej dla Milanowskiego Centrum Kultury
Description: I. Przedmiotem zamówienia w Zadaniu 2 jest zakup energii elektrycznej dla Milanowskiego Centrum Kultury: w ilości 64 100,00 kWh. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w SOPZ, a szczegółowe warunki w PPU. II. Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp (zwaną dalej „opcją”): W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zasady skorzystania z opcji Zamawiający opisał w PPU. III. Realizując zamówienie objęte umową Wykonawca zobowiązany jest (o ile dotyczy) do zapewnienia w zakresie odpowiadającym Przedmiotowi Umowy i jego właściwościom dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej) osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. IV. Pełen zakres dostaw oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania dostaw przedstawiony jest w SOPZ oraz w PPU.
Internal identifier: Część 2 (Zadanie 2)