649723-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – SPRZEDAŻ ENERGII ELEKTRYCZNEJ W LATACH 2027-2029
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: SPRZEDAŻ ENERGII ELEKTRYCZNEJ W LATACH 2027-2029
Description: 1. Przedmiot zamówienia stanowi dostawa polegająca na „Sprzedaży energii elektrycznej w latach 2027-2029.” 2. Zamawiający dokonał podziału przedmiotu zamówienia na cztery Zadania: 1) Zadanie nr 1 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Basen; 2) Zadanie nr 2 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja 3NSB; 3) Zadanie nr 3 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Koszary nr 2; 4) Zadanie nr 4 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Park Samochodowy Obiekty stanowiące przedmiot zamówienia znajdują się na terenie kompleksów przy ul. Szubińskiej 105 i ul. B. Potockiego 14 w Bydgoszczy. Każde zadanie stanowi osobną część zamówienia.
Internal identifier: 1/PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania Ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w przypadku opublikowania wstępnego Ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane do ogłoszenia o zamówieniu w zakresie w jakim były one dostępne w chwili publikacji zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1) ustawy Pzp. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało przekazane do publikacji Ted - eNotices2 w dniu 30.04.2026 r. i opublikowane pod nr 2026/S 085-301939 w dniu 04.05.2026 r.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Basen
Description: Zadanie nr 1 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Basen Zamawiający, w okresie obowiązywania umowy, prognozuje zużycie energii elektrycznej na poziomie do 2 379 MWh (w tym ok. 619 MWh w szczycie przedpołudniowym, ok. 259 MWh w szczycie popołudniowym i ok. 1 501 MWh w pozostałych godzinach doby)
Internal identifier: 1/PN/2026 Zadanie nr 1
Options:
Description of the options: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 poz. 793 z późn. zm.). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu do 30% wartości zamówienia podstawowego w sytuacji wyczerpania kwoty, przeznaczonej na realizację zamówienia podstawowego, o której mowa w § 7 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik do SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja 3NSB
Description: Zadanie nr 2 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja 3NSB Zamawiający, w okresie obowiązywania umowy, prognozuje zużycie energii elektrycznej na poziomie do 2 646 MWh (w tym ok. 536 MWh w szczycie przedpołudniowym, ok. 299 MWh w szczycie popołudniowym i ok. 1 811 MWh w pozostałych godzinach doby)
Internal identifier: 1/PN/2026 Zadanie nr 2
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Koszary nr 2
Description: Zadanie nr 3 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Koszary nr 2 Zamawiający, w okresie obowiązywania umowy, prognozuje zużycie energii elektrycznej na poziomie do 2 768 MWh (w tym ok. 1 505 MWh w strefie szczytowej i ok. 1 263 MWh w strefie pozaszczytowej)
Internal identifier: 1/PN/2026 Zadanie nr 3
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Park Samochodowy
Description: Zadanie nr 4 - Sprzedaż energii elektrycznej - Trafostacja Park Samochodowy Zamawiający, w okresie obowiązywania umowy, prognozuje zużycie energii elektrycznej na poziomie do 432 MWh (w tym ok. 202 MWh w strefie szczytowej i ok. 230 MWh w strefie pozaszczytowej)
Internal identifier: 1/PN/2026 Zadanie nr 4