See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa komputerów przenośnych wraz z akcesoriami dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji, w podziale na części od I do VIII
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów przenośnych zwanych dalej „sprzętem”, wraz z akcesoriami, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego z prawem opcji, w podziale na osiem części: Część I - Dostawa komputera przenośnego (typ B6) wraz z akcesoriami dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Część II: Dostawa komputera przenośnego (typ B3) dla Wydziału Oceanografii i Geografii. Część III: Dostawa komputerów przenośnych (typ A) dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed. Część IV: Dostawa komputera przenośnego (typ B2) dla Administracji Centralnej. Część V: Dostawa komputera przenośnego (typ B2) dla Wydziału Nauk Społecznych. Część VI: Dostawa komputera przenośnego (typ B5) wraz z akcesoriami dla Wydziału Chemii. Część VII: Dostawa komputera przenośnego (typ B6) wraz z akcesoriami dla Wydziału Oceanografii i Geografii. Część VIII: Dostawa komputerów przenośnych (typ A) dla Wydziału Historycznego. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne), 30237200-1 (akcesoria komputerowe) - odpowiednio dla części I - VIII. 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych wraz z akcesoriami w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części I - VIII. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części I - VIII. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części I, II, IV, V, VI, VII oraz w pozycji 4 pkt 2 dla części III, VIII. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części I, II, IV, V, VI, VII oraz w pozycji 4 pkt 2 dla części III, VIII tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części I, II, IV, V, VI, VII, w pozycji 4 pkt 2 dla części III, VIII, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części I-VIII, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Internal identifier: 5B10.291.1.103.2026.MZ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w przypadku opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający w dniu 06.08.2026 r. opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Additional classification (cpv): 30237200 Computer accessories
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część I - Dostawa komputera przenośnego (typ B6) wraz z akcesoriami dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów przenośnych (typ B6) zwanych dalej „sprzętem”, wraz z akcesoriami, dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne), 30237200-1 (akcesoria komputerowe). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych wraz z akcesoriami w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części I. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części I. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części I. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części I tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części I, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części I, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0002
Title: Część II - Dostawa komputera przenośnego (typ B3) dla Wydziału Oceanografii i Geografii.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputera przenośnego (typ B3) dla Wydziału Oceanografii i Geografii, z prawem opcji: 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne) - odpowiednio dla części II. 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputera przenośnego w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części II. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części II. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części II. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części II tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części II, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części II, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0003
Title: Część III: Dostawa komputerów przenośnych (typ A) dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów przenośnych (typ A) dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części III. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części III. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 4 pkt 2 dla części III. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 4 pkt 2 dla części III tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 4 pkt 2 dla części III, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części III, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0004
Title: Część IV: Dostawa komputera przenośnego (typ B2) dla Administracji Centralnej.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputera przenośnego (typ B2) dla Administracji Centralnej, z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputera przenośnego w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części IV. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części IV. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części IV. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części IV tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części IV, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części IV, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0005
Title: Część V: Dostawa komputera przenośnego (typ B2) dla Wydziału Nauk Społecznych
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputera przenośnego (typ B2) dla Wydziału Nauk Społecznych, z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputera przenośnego w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części V. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części V. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części V. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części V tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części V, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części V, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0006
Title: Część VI: Dostawa komputera przenośnego (typ B5) wraz z akcesoriami dla Wydziału Chemii.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputera przenośnego (typ B5) wraz z akcesoriami dla Wydziału Chemii, z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne), 30237200-1 (akcesoria komputerowe). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych wraz z akcesoriami w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części VI. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części VI. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części VI. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części VI tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części VI, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części VI, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0008
Title: Część VII: Dostawa komputera przenośnego (typ B6) wraz z akcesoriami dla Wydziału Oceanografii i Geografii.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputera przenośnego (typ B6) wraz z akcesoriami dla Wydziału Oceanografii i Geografii, z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne), 30237200-1 (akcesoria komputerowe). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych wraz z akcesoriami w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części VII. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy– załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części VII. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 6 pkt 2 dla części VII. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 6 pkt 2 dla części VII tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 6 pkt 2 dla części VII, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części VII, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.
Lot: LOT-0009
Title: Część VIII: Dostawa komputerów przenośnych (typ A) dla Wydziału Historycznego.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów przenośnych (typ A) dla Wydziału Historycznego, z prawem opcji. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213100-6 (komputery przenośne). 3. Zamówienie obejmuje dostawę komputerów przenośnych w ilościach określonych w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, odpowiednio dla części VIII. 3. Zamawiający ma możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości sprzętu zamawianego w ramach zamówienia podstawowego, na zasadach i w trybie opisanym poniżej: 1) Zamawiający może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, składać Wykonawcy zamówienia objęte prawem opcji, zawierające określenie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w tym załączniku, 2) złożenie Wykonawcy zamówienia objętego prawem opcji przez uprawnionego Przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 1 pkt 2 lit. c), w sposób określony w § 6 ust. 5 projektu umowy - załącznika nr 5 do SWZ, stanowi skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie ilości i rodzaju sprzętu wskazanego w tym zamówieniu, 3) Zamawiający może korzystać z prawa opcji jednorazowo albo wielokrotnie, poprzez składanie kolejnych zamówień obejmujących wybrane ilości i rodzaje sprzętu, do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji określonego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w pkt 1, 4) wartość sprzętu zamawianego w ramach prawa opcji będzie zgodna z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do umowy, 5) termin realizacji każdego zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż wskazany w § 2 ust. 2, 6) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części. Decyzja o skorzystaniu z prawa opcji, w tym o jego zakresie, jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, 7) postanowienia umowy dotyczące zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówień objętych prawem opcji, jeżeli umowa nie stanowi inaczej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 6 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia, odpowiednio dla części VIII. 5. Miejsca dostawy sprzętu dla każdej z części określone są w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załącznika nr 5 do SWZ. 7. W opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ, Zamawiający opisał wymagania dotyczące systemów zarządzania odnoszących się do procesu produkcji oferowanego sprzętu przez odniesienie do norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia: w pozycji 4 pkt 2 dla części VIII. W każdym przypadku, w którym normy te zostały wskazane w treści SWZ, w tym w załącznikach do SWZ, należy rozumieć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Tym samym Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne względem norm wskazanych w wyżej wymienionych pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ust. 4 i 5 Pzp. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że oferowany sprzęt pochodzi z produkcji objętej wdrożonym i aktualnym systemem zarządzania, który w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w pozycji 4 pkt 2 dla części VIII tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. Zastosowane rozwiązania równoważne muszą odpowiadać swoim rodzajem i zakresem celom, którym służą normy przywołane we wskazanych powyżej pozycjach tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zaoferowania sprzętu pochodzącego z produkcji objętej systemem zarządzania zgodnym z normą równoważną lub innym rozwiązaniem równoważnym względem norm wskazanych w tabeli 1 opisu przedmiotu zamówienia w pozycji 4 pkt 2 dla części VIII, Wykonawca zobowiązany jest wskazać to rozwiązanie w pkt 5 formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – odpowiednio dla części VIII, przedstawić informacje o zaoferowanym rozwiązaniu równoważnym, uzasadnienie jego równoważności oraz dowody potwierdzające równoważność.