649907-2026 - Competition
Poland – Architectural, engineering and planning services – Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy linii tramwajowej Cichy Kącik - Azory wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy linii tramwajowej Cichy Kącik - Azory wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji dwutorowej linii tramwajowej o łącznej długości ok. 1,7 km, która ma za zadanie połączenie istniejącej linii tramwajowej z Bronowic z istniejącą linią tramwajową z Cichego Kącika na odcinku pomiędzy istniejącą pętlą tramwajowo – autobusową Cichy Kącik, a skrzyżowaniem ul. Piastowskiej z ul. Podchorążych/ul. Bronowicką oraz opracowaniem materiałów niezbędnych do złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji DUŚ dla wariantu wynikowego. 2. Ponadto w ramach przedmiotu Zamówienia należy zaprojektować nową pętlę tramwajowo – autobusową na terenie istniejącego, południowego parkingu (od ul. 3 Maja) przy Synerise Arena Kraków (Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana) lub w rejonie skrzyżowania ul. Buszka z ul. Piastowską. 3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do opracowania minimum 2 wariantów przebiegu linii tramwajowej na bazie przebiegów zaproponowanych przez Zamawiającego: 1) Wariant I – linia prowadzona z istniejącej pętli tramwajowo - autobusowej Cichy Kącik wzdłuż ul. Piastowskiej do skrzyżowania z ul. Podchorążych / ul. Bronowicką oraz nowa pętla tramwajowo – autobusowa na terenie istniejącego, południowego parkingu (od ul. 3 Maja) przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (Synerise Arena Kraków). 2) Wariant II – linia prowadzona z istniejącej pętli tramwajowo – autobusowej Cichy Kącik wzdłuż ul. Piastowskiej do skrzyżowania z ul. Podchorążych / ul. Bronowicką oraz nowa pętla tramwajowo – autobusowa w rejonie skrzyżowania ul. Buszka z ul. Piastowską. Zamówienie jest realizowane w ramach zadania inwestycyjnego nr ZIM/ST6.2/20 pn. „Budowa linii tramwajowej Cichy Kącik – Azory”. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące etapy: Etap I – opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z przygotowaniem materiałów niezbędnych do złożenia wniosku i złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji DUŚ potwierdzone zawiadomieniem właściwego organu o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji DUŚ; Etap II – uzyskanie decyzji DUŚ wraz ze złożeniem wniosku o nadanie tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności; Etap III – uzyskanie ostatecznej decyzji DUŚ i przekazanie ostatecznej wersji koncepcji dla wariantu wskazanego w tej decyzji, zgodnie z zakresem koncepcji. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych Postanowieniach Umownych (zwanych dalej PPU), stanowiących załącznik nr 1 do SWZ oraz w Opisie przedmiotu zamówienia (zwanym dalej OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do PPU oraz załącznikach do OPZ udostępnionych w formie linka. UWAGA: W każdym miejscu, w którym wskazuje się lub przytacza Polską Normę PN, Zamawiający dopuszcza normy równoważne, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp.
Internal identifier: ZP.262.2.23.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793) zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 216 000 euro. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Zamawiający żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 4. Przedmiot zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny kod CPV: 71240000-2 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania, Dodatkowy kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp stanowiących powtórzenie podobnego przedmiotu zamówienia do niniejszego zamówienia do kwoty 800 000,00 zł netto. Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego ewentualne zawarcie umów na podobne usługi (prace projektowe), a ustalenie wynagrodzenia Wykonawcy nastąpi po wcześniejszych negocjacjach z Wykonawcą. Opis zakresu zamówienia podobnego: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia o podobnym charakterze polegającego na opracowaniu koncepcji dodatkowego wariantu przebiegu linii tramwajowej Cichy Kącik – Azory. Zamawiający przewiduje również możliwość udzielenia zamówienia o podobnym charakterze polegającego na zleceniu wykonania dodatkowych opracowań w szczególności: analiz, opracowań technicznych, ekspertyz branżowych. 6. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w następujących terminach: 1) Etap I - w terminie do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy, 2) Etap II – w terminie do 10 miesięcy licząc od dnia odbioru Etapu I, 3) Etap III – w terminie do 3 miesięcy licząc od dnia odbioru Etapu II. Szacuje się, że termin wykonania przedmiotu zamówienia łącznie dla wszystkich Etapów (I-III) wynosi do 25 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 8. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej 9. Zamawiający nie wymaga, aby osoby uczestniczące w realizacji zamówienia, były zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 10. Wizja lokalna – Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 11. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 12. Projektowane Postanowienia Umowne (PPU) w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy oraz zmiany PPU określone zostały w załączniku nr 1 do SWZ. 13. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały określone w sekcji VII SWZ. 14. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w sekcji X SWZ. 15. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert i sposób oceny ofert został określony w sekcji XVII SWZ. 16. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Ponadto o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. UE. L. 2025.2033), dalej: rozporządzenie 2025/2033 oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025, poz. 514). Szczegółowy opis podstaw wykluczenia określony jest w sekcji XIV SWZ oraz w sekcji 2.1.6. pn. ,,Podstawy wykluczenia" niniejszego ogłoszenia. 17. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 18. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny podanej w ofercie. Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w sekcji XIX SWZ. 19. Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy zostały określone w sekcji XX SWZ. 20. Obowiązek informacyjny wynikający z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO został określony w sekcji XXII SWZ. 21. Termin związania ofertą - zgodnie z sekcją IX SWZ. 22. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) została zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania, gdzie znajdują się wszystkie informacje dotyczące niniejszego postępowania.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Opis zgodny z pkt ,,2.1 Procedura" niniejszego ogłoszenia.