2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare aparate de stomatologie
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unor aparate de stomatologie destinate dotării spațiilor clinice, didactice și de laborator digital ale Disciplinei Terapie Implanto-Protetică și ale Disciplinei Protetică Dentară din cadrul Facultății de Medicină Dentară, Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” din București. Aparatele stomatologice reprezintă echipamentele tehnice de bază fără de care nu se poate desfășura activitatea clinică practică și didactică specifică medicinei dentare. Extinderea numărului de aparate răspunde necesității de creștere a capacității de școlarizare, de asigurare a unui timp efectiv suficient de lucru practic individual pentru fiecare student și de evitare a riscurilor asociate suprasolicitării echipamentelor existente. Achiziția cuprinde 3 loturi distincte, fiecare putând fi ofertat independent. Procedura se finalizează cu încheierea unui acord-cadru pentru fiecare lot, cu un singur operator economic, pe o durată de 24 de luni. Fiecare lot cuprinde furnizarea produselor, transportul, ambalarea, instalarea, racordarea la utilități, punerea în funcțiune, testarea funcțională și instruirea personalului utilizator, în condițiile prevăzute în Caietul de sarcini.
Internal identifier: 25448
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33192410 Dental chairs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: FuFurnizare unit dentar cu fiziodispenser, aparat radiologic retroalveolar integrat și software pentru vizualizarea RX-ului
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unor aparate de stomatologie destinate dotării spațiilor clinice, didactice și de laborator digital ale Disciplinei Terapie Implanto-Protetică și ale Disciplinei Protetică Dentară din cadrul Facultății de Medicină Dentară, Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” din București. Furnizare unit dentar cu fiziodispenser, aparat radiologic retroalveolar integrat și software pentru vizualizarea RX-ului – 2 bucăți
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33130000 Dental and subspecialty instruments and devices, 48321000 Computer-aided design (CAD) software package
Lot: LOT-0002
Title: Furnizare ansamblu integrat de aparate de stomatologie
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unor aparate de stomatologie destinate dotării spațiilor clinice, didactice și de laborator digital ale Disciplinei Terapie Implanto-Protetică și ale Disciplinei Protetică Dentară din cadrul Facultății de Medicină Dentară, Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” din București. Aparatele stomatologice reprezintă echipamentele tehnice de bază fără de care nu se poate desfășura activitatea clinică practică și didactică specifică medicinei dentare. Extinderea numărului de aparate răspunde necesității de creștere a capacității de școlarizare, de asigurare a unui timp efectiv suficient de lucru practic individual pentru fiecare student și de evitare a riscurilor asociate suprasolicitării echipamentelor existente. Furnizare ansamblu integrat de aparate de stomatologie (unituri dentare, sistem imagistică 3D CBCT, simulatoare stomatologice, compresor, pompe de aspirație, sterilizatoare, aparat de sigilat) – 2 pachete
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Furnizare sistem digital integrat de stomatologie
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unor aparate de stomatologie destinate dotării spațiilor clinice, didactice și de laborator digital ale Disciplinei Terapie Implanto-Protetică și ale Disciplinei Protetică Dentară din cadrul Facultății de Medicină Dentară, Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” din București. Aparatele stomatologice reprezintă echipamentele tehnice de bază fără de care nu se poate desfășura activitatea clinică practică și didactică specifică medicinei dentare. Extinderea numărului de aparate răspunde necesității de creștere a capacității de școlarizare, de asigurare a unui timp efectiv suficient de lucru practic individual pentru fiecare student și de evitare a riscurilor asociate suprasolicitării echipamentelor existente. Furnizare sistem digital integrat de stomatologie (scanner de laborator, unitate de frezare CAD/CAM, imprimantă 3D, software CAD, cuptor de sinterizare a zirconiului) – 2 pachete.
Internal identifier: 3