650054-2026 - Competition
Poland – Firefighting vehicles – Zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie”. 2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) wykonania zamówienia podstawowego, polegającego na dostawie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4, zwanego dalej „Zamówieniem Podstawowym”; 2) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp – dostawy dodatkowego wyposażenia, tj. działka zderzakowego do samochodu ratowniczo-gaśniczego będącego przedmiotem Zamówienia Podstawowego, zwanego dalej „Opcją”. 3. Realizacja zamówienia objętego prawem Opcji: 1) Maksymalny zakres prawa Opcji obejmuje dostawę 1 szt. działka zderzakowego do samochodu ratowniczo-gaśniczego będącego przedmiotem Zamówienia Podstawowego. 2) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Zamawiającego wystarczających na realizację Opcji; 3) Skorzystanie z prawa Opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy, w postaci elektronicznej, oświadczenia o skorzystaniu z prawa Opcji, nie później niż do dnia 7 grudnia 2026 r.; 4) W przypadku skorzystania z prawa Opcji Wykonawca zobowiązany będzie do dostawy działka zderzakowego wraz z samochodem będącym przedmiotem Zamówienia Podstawowego, w terminie określonym w Rozdziale V ust. 2 SWZ, tj. do dnia 11 grudnia 2026 r.; 5) Skorzystanie z prawa Opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie jego obowiązkiem. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa Opcji Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego; 6) Wynagrodzenie za realizację Opcji będzie zgodne z ceną wskazaną przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ. Skorzystanie z prawa Opcji na zasadach określonych w SWZ i umowie nie stanowi zmiany umowy; 7) Postanowienia projektu umowy – załącznika nr 6 do SWZ – dotyczące Zamówienia Podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówienia objętego prawem Opcji, o ile postanowienia dotyczące Opcji nie stanowią inaczej. 4. Przedmiot zamówienia realizowany jest przy udziale środków Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków z budżetu Gminy Puck oraz środków własnych Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie. 5. Minimalne parametry techniczne/jakościowe pojazdu zostały opisane w załączniku 1a do SWZ „Opis minimalnych parametrów oferowanego pojazdu”. 6. Do oferty każdy Wykonawca (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców) musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej: JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępny dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. (Oświadczenie wstępne: wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ). Instrukcja wypełniania JEDZ znajduje się pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/aktualna-wersja-instrukcji-wypelniania-jedzespd
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie. Zamówienie obejmuje również prawo opcji polegające na dostawie i montażu 1 szt. działka zderzakowego. Minimalne parametry techniczne/jakościowe pojazdu zostały opisane w załączniku 1a do SWZ „Opis minimalnych parametrów oferowanego pojazdu”.
Options:
Description of the options: Realizacja zamówienia objętego prawem Opcji: 1) Maksymalny zakres prawa Opcji obejmuje dostawę 1 szt. działka zderzakowego do samochodu ratowniczo-gaśniczego będącego przedmiotem Zamówienia Podstawowego. 2) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa Opcji pod warunkiem zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Zamawiającego wystarczających na realizację Opcji; 3) Skorzystanie z prawa Opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy, w postaci elektronicznej, oświadczenia o skorzystaniu z prawa Opcji, nie później niż do dnia 7 grudnia 2026 r.; 4) W przypadku skorzystania z prawa Opcji Wykonawca zobowiązany będzie do dostawy działka zderzakowego wraz z samochodem będącym przedmiotem Zamówienia Podstawowego, w terminie określonym w Rozdziale V ust. 2 SWZ, tj. do dnia 11 grudnia 2026 r.; 5) Skorzystanie z prawa Opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie jego obowiązkiem. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa Opcji Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego; 6) Wynagrodzenie za realizację Opcji będzie zgodne z ceną wskazaną przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem, że nie może przekroczyć maksymalnej wartości Opcji określonej w pkt 1. Skorzystanie z prawa Opcji na zasadach określonych w SWZ i umowie nie stanowi zmiany umowy; 7) Postanowienia projektu umowy – załącznika nr 6 do SWZ – dotyczące Zamówienia Podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówienia objętego prawem Opcji, o ile postanowienia dotyczące Opcji nie stanowią inaczej.