See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: IT-klienter Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljunga
Description: IT-klienter
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134339:Lot:1
Additional classification (cpv): 30210000 Data-processing machines (hardware), 32000000 Radio, television, communication, telecommunication and related equipment, 32550000 Telephone equipment
Options:
Description of the options: Bolag
2. Förfarande
Förfarande
Beskrivning: IT-klienter
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32550000 Telefonutrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Bolag