650233-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of cars – SERVICII DE REPARATII SI INTRETINERE PARC AUTO
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleSERVICII DE REPARATII SI INTRETINERE PARC AUTO
DescriptionServicii de reparare si intretinere autovehicule, la locatiile prestatorilor, care trebuie sa fie in localitatea specificata in caietul de sarcini; a)Termenul pana la care operatorii economici pot transmite solicitarile de clarificari/informatii suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile; b)Termenul limită in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informatiilor suplimentare, va fi cu 10 zile (daca este cazul ), inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier18264803_2026_PAAPD1638586
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50112000 Repair and maintenance services of cars
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionAsigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru– SGA OLT valoare estimata este de 169.000 lei , reprezentand 19 interventii pentru revizia tehnica ( RT) , 19 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 19 interventii pentru ITP. Total 57 interventii. Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – (24 luni) : 169.000 lei; Minim – (3 luni) : 21.125 lei. - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim – (3 luni) - 7 interventii ( 21.125 lei) ; Maxim – ( 24 luni ) - 57 interventii (169.000 lei); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent: Minim - ( 3 luni) - 7 interventii ( 21.125 lei ) ; Maxim - ( 9 luni ) - 21 interventii ( 63.375 lei ).
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 71631200 Technical automobile inspection services