650268-2026 - Competition
Poland – Firefighting vehicles – Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzyczanach
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzyczanach
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzyczanach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami: - Załącznik nr 2 - specyfikacja techniczna pojazdu, - Załącznik nr 4 – projektowane postanowienia umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zakup pojazdu jest współfinansowany ze środków zewnętrznych, które zgodnie z warunkami dofinansowania muszą zostać wydatkowane i rozliczone do dnia 31 grudnia 2026 r. Jednocześnie, z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia, przewidywany przez rynek okres niezbędny na przygotowanie i dostawę pojazdu wynosi kilka miesięcy. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert, a następnie przeprowadzenie czynności związanych z badaniem i oceną ofert, wyborem oferty najkorzystniejszej oraz zawarciem umowy, mogłoby uniemożliwić realizację dostawy oraz prawidłowe wykorzystanie i rozliczenie przyznanych środków w wymaganym terminie. Mając na uwadze konieczność zapewnienia możliwie najdłuższego okresu na realizację dostawy, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności postępowania i zapewnieniu wykonawcom czasu niezbędnego do przygotowania ofert, Zamawiający uznał za zasadne zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp i wyznaczenie terminu składania ofert wynoszącego 16 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
Additional classification (cpv): 34144200 Vehicles for the emergency services, 34144000 Special-purpose motor vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzyczanach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami: - Załącznik nr 2 - specyfikacja techniczna pojazdu, - Załącznik nr 4 – projektowane postanowienia umowy. 2. Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych z powodów określonych poniżej. Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalną całość i jest niepodzielny. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 6. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje wznowień oraz opcji.