2. Procedure
Procedure
Title: Bibliotekssystem och Självbetjäningslösning
Description: Beställaren avser med denna upphandling att teckna kontrakt för Bibliotekssystem och Självbetjäningslösning inom följande två (2) områden: 1. Bibliotekssystem 2. Självbetjäningslösning Sigtuna kommuns biblioteksverksamhet omfattar folkbibliotek, gymnasiebibliotek, grundskolebibliotek och förskolebibliotek.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bibliotekssystem
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124766:Lot:1
Lot: LOT-0002
Title: Självbetjäningslösning
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124766:Lot:2