650540-2026 - Competition
Romania – Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products – Mobilier
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Mobilier
Description: Se va achiziționa mobilier, conform loturilor de mai jos: Lot 1 - Birouri cu înălțime reglabilă cu o valoare estimată de 270.987,00 lei fără TVA; Lot 2 - Scaune anatomice cu o valoare estimată de 3.012.452,80 lei fără TVA. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18. Data de raspuns la toate solicitarile de clarificari: a 11-a zi, anterior datei limita de depunere oferte.
Internal identifier: 361684_M93_2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Birouri cu înălțime reglabilă
Description: Achiziționarea birourilor cu înălțime reglabilă de tip operațional și directorial respectiv completarea/înlocuirea mobilierului existent și amenajarea spațiilor BNR cu mobilier cu caracter unitar, care să îndeplinească specificații de funcționalitate și caracteristici tehnice/estetice solicitate de structurile beneficiare, să îmbunătățească semnificativ confortul și condițiile de lucru pentru personalul BNR.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Scaune anatomice
Description: Achiziționarea scaunelor anatomice de tip operațional sau directorial respectiv completarea/înlocuirea mobilierului existent și amenajarea spațiilor BNR cu mobilier cu caracter unitar, care să îndeplinească specificații de funcționalitate și caracteristici tehnice/estetice solicitate de structurile beneficiare, să îmbunătățească semnificativ confortul și condițiile de lucru pentru personalul BNR.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 39110000 Seats, chairs and related products, and associated parts