2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa systemów kablowych 220 kV wraz z opracowaniem projektu budowlanego i pozyskaniem pozwolenia na budowę dla linii 220 kV Ełk Bis – Granica RP w ramach projektu „Połączenia międzysystemowego między Polską a Litwą (obecnie znane jako Harmony Link) wraz z przyłączeniem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemów kablowych 220 kV wraz z opracowaniem projektu budowlanego i pozyskaniem pozwolenia na budowę dla linii 220 kV Ełk Bis – Granica RP w ramach projektu „Połączenia międzysystemowego między Polską a Litwą (obecnie znane jako Harmony Link) wraz z przyłączeniem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 Pakiety/Części, tj.: Pakiet/Część 1 - Pakiet A. Pakiet/Część 2 - Pakiet B. Pakiet/Część 3 - Pakiet C. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub więcej Pakietów/Części zamówienia, maksymalna liczba Pakietów/Części, na które Wykonawca może złożyć ofertę to 3 (trzy) Pakietów/Części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia. Ponadto, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Praw Opcji: w ramach Pakietu A: Opcja 1: Decyzja o Pozwoleniu na Rozbiórkę (Decyzja PnR) tymczasowego połączenia kablowego oraz rozbiórka elementów systemu kablowego ze słupa nr 226 służących do wprowadzania na słup tymczasowej linii kablowej. Opcja 2: Rezerwa materiałowa Zamawiającego. w ramach Pakietu B: Opcja 2: Rezerwa materiałowa Zamawiającego. w ramach Pakietu C: Opcja 2: Rezerwa materiałowa Zamawiającego. Opcja 3: Badania kompatybilności Systemów Kablowych. Szczegółowe wymagania dotyczące praw opcji zawarte są w Części II i IV SWZ. 3. Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień: 31321300-5, 35100000-5, 71220000‑6, 7132000-7, 71520000-9. 4. Każdorazowo, we wszystkich przypadkach, w których Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. Powyższe oznacza, że wykonawca może zastosować rozwiązania opisane przez Zamawiającego „lub równoważne”. 5. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków instrumentu Łącząc Europę (Connecting Europe Facility). 7. Zamawiający odrzuci ofertę w każdej z Części na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4) ustawy, w której udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%.
Previous notice: 573514-2026
Internal identifier: 2026/WNP-0300
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 376 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.).
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31321300 High-voltage cable
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa systemów kablowych 220 kV wraz z opracowaniem projektu budowlanego i pozyskaniem pozwolenia na budowę dla linii 220 kV Ełk Bis – Granica RP w ramach projektu „Połączenia międzysystemowego między Polską a Litwą (obecnie znane jako Harmony Link) wraz z przyłączeniem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pakiet/Część 1 - Pakiet A
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia.
Internal identifier: 2026/WNP-0300/Pakiet/Część 1 - Pakiet A
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w rozumieniu w art. 441 ustawy.
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa systemów kablowych 220 kV wraz z opracowaniem projektu budowlanego i pozyskaniem pozwolenia na budowę dla linii 220 kV Ełk Bis – Granica RP w ramach projektu „Połączenia międzysystemowego między Polską a Litwą (obecnie znane jako Harmony Link) wraz z przyłączeniem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pakiet/Część 2 - Pakiet B
Internal identifier: 2026/WNP-0300/Pakiet/Część 2 - Pakiet B
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa systemów kablowych 220 kV wraz z opracowaniem projektu budowlanego i pozyskaniem pozwolenia na budowę dla linii 220 kV Ełk Bis – Granica RP w ramach projektu „Połączenia międzysystemowego między Polską a Litwą (obecnie znane jako Harmony Link) wraz z przyłączeniem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pakiet/Część 3 - Pakiet C
Internal identifier: 2026/WNP-0300/Pakiet/Część 3 - Pakiet C