650858-2026 - Competition
Romania – Public road transport services – CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIILOR PUBLICE DE TRANSPORT PERSOANE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI SIBIU
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: CONTRACT DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIILOR PUBLICE DE TRANSPORT PERSOANE ÎN ARIA TERITORIALĂ DE COMPETENŢĂ A JUDEȚULUI SIBIU
Description: Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Judeţului Sibiu, inclusiv dreptul şi obligaţia de a administra şi de a exploata infrastructura de transport aferentă serviciului. LOT1: Grupa 1 Traseu 003 – SIBIU - ORLAT - GURA RÎULUI Traseu 005 – SIBIU - ROD – JINA Lot 2: Grupa 02 Traseu 007 – SIBIU - RĂŞINARI Lot 3 : grupa 3: Traseu 009 – SIBIU - DAIA - VURPĂR Traseu 011 – SIBIU - AGNITA Lot 7: grupa7: Traseu 002 – SIBIU - MIERCUREA SIBIULUI Traseu 027 – SIBIU - MÎNDRA - PĂUCA Lot 8: Grupa 8 Traseu 029 – MEDIAŞ - BAZNA BĂI -BOIAN Traseu 030 – MEDIAŞ - BLĂJEL - VELŢ Traseu 031 – MEDIAŞ - BLĂJEL Lot 9: Grupa 9 : Traseu 036 - MEDIAŞ - LASLEA - NOU SĂSESC Lot 11: Grupa 11 Traseu 041 – MEDIAŞ - ŞEICA MARE - METIŞ Lot 12: Grupa 12 Traseu 048 - AGNITA - PELIŞOR - ZLAGNA Traseu 049 - AGNITA - BÂRGHIŞ – APOŞ Traseu 053 - AGNITA - CHIRPĂR – SĂSĂUŞ Lot 13: Grupa 13 Traseu 050 - AGNITA - NETUŞ - ŢELINE Traseu 051 - AGNITA - DEALU FRUMOS - MERGHINDEAL Traseu 052 - AGNITA - IACOBENI - MOVILE NOTĂ: Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanţii pot solicita clarificări: 17 zile. Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări şi/sau informaţii suplimentare primite de la operatorii economici interesaţi: 11 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 4406223_2021_PAAPD1306841
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – grupa 1
Description: Lot 1 – grupa 1 Traseu 003 – SIBIU - ORLAT - GURA RÎULUI Traseu 005 – SIBIU - ROD – JINA
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – grupa 2
Description: Lot 2 – grupa 2 Traseu 007 – SIBIU - RĂŞINARI
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 – grupa 3
Description: Lot 3 – grupa 3 Traseu 009 – SIBIU - DAIA - VURPĂR Traseu 011 – SIBIU - AGNITA
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7 – grupa 7
Description: Lot 7 – grupa 7 Traseu 002 – SIBIU - MIERCUREA SIBIULUI Traseu 027 – SIBIU - MÎNDRA - PĂUCA
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0009
Title: Lot 9 – grupa 9
Description: Lot 9 – grupa 9 Traseu 036 – MEDIAȘ – LASLEA – NOU SĂSESC
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0011
Title: Lot 11: Grupa 11
Description: Lot 11 – grupa 11 Traseu 041 – MEDIAȘ – ȘEICA MARE - METIȘ
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Lot 12: Grupa 12
Description: Lot 12 – grupa 12 Traseu 048 - AGNITA - PELIŞOR - ZLAGNA Traseu 049 - AGNITA - BÂRGHIŞ – APOŞ Traseu 053 - AGNITA - CHIRPĂR – SĂSĂUŞ
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Lot 13: Grupa 13
Description: Lot 13: Grupa 13 – 4 trasee: Traseu 050 - AGNITA - NETUŞ - ŢELINE Traseu 051 - AGNITA - DEALU FRUMOS - MERGHINDEAL Traseu 052 - AGNITA - IACOBENI - MOVILE
Internal identifier: 13