650874-2026 - Competition
Sweden – Sports facilities operation services – Tjänstekoncession - Vattenpalatset
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Tjänstekoncession - Vattenpalatset
Description: Lerums kommun avser att säkerställa en långsiktigt hållbar drift och utveckling av Vattenpalatset genom en tjänstekoncession.
Internal identifier: SBN26.312
Type of procedure: Competitive dialogue
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 92610000 Sports facilities operation services
Additional classification (cpv): 92600000 Sporting services, 98330000 Physical well-being services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SBN26.312
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92610000 Drift av idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 92600000 Sporttjänster, 98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000