2. Procedure
Procedure
Title: Zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów specjalnych oraz stanowisk komputerowych FERC.02.03-IP.01-0018/25-00
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów specjalnych oraz stanowisk komputerowych. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 3. Dokumentacja dotycząca zamówień publicznych jest zgodna z zasadami horyzontalnymi, zgodnie z wypracowanymi Procedurami horyzontalnymi. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. W związku z tym, każdą wyspecyfikowaną w SWZ część (3 części) należy traktować jako oddzielny przedmiot zamówienia (oddzielne zamówienia). Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie 3 części albo dowolną mniejszą liczbę części zamówienia. Część I - Skaner dziełowy wielkoformatowy A1, Część II - Stanowisko fotograficzne na potrzeby procesu digitalizacji zbiorów specjalnych, Część III - Stanowiska komputerowe na potrzeby procesu digitalizacji zbiorów. 5. Cały sprzęt musi mieć kompletne odpowiednie okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń. 6. Wszystkie elementy określone w opisie przedmiotu zamówienia muszą stanowić integralną część urządzeń. Zamawiający nie dopuszcza możliwości konfigurowania sprzętu przy pomocy elementów zewnętrznych, za wyjątkiem sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia wyraźnie na to wskazuje. 7. W przypadkach, w których Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia w SWZ przez wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, wykonawcy zobowiązani są do oferowania urządzeń określonych w opisie przedmiotu zamówienia lub równoważnych o parametrach tego typu, lecz nie gorszych od wskazanych przez Zamawiającego.
Internal identifier: POUZ-361/254/2026/DZP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Uniwersytet Warszawski, zwany dalej Zamawiającym, wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn.:„Zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów specjalnych oraz stanowisk komputerowych. FERC.02.03-IP.01-0018/25-00” w celu realizacji zadań w projekcie „e-Kultura. Cyfrowa transformacja zbiorów specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz Biblioteki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina". Niniejsze postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym niemniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter oceny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przez co skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację ww. zadania. Zamawiający informuje, że przed wszczęciem postępowania przeprowadził postępowania na zakup sprzętu komputerowego i digitalizacji zbiorów w trybie przetargów nieograniczonych: 1. POUZ-361/101/2026/DZP/część 1 – unieważniono na podst. art. 226 ust. 1 pkt. 3 i 4 2. POUZ-361/101/2026/DZP/część 4 – unieważnione na podst. art. 226 ust. 1 pkt 5 3. POUZ-361/88/2026/DZP - unieważnione - brak ofert Zgodnie z zobowiązaniami Zamawiającego, realizacja zadań projektu FERC.02.03-IP.01-0018/25-00 ma odbywać się w terminach przewidzianych w projekcie: - do 31.10.2026 r. – rozstrzygnięcie przetargów. - do 31.10.2027 r. – wdrożenie sprzętu. W opinii Zamawiającego wszystkie czynności były przeprowadzane bez zbędnej zwłoki, dokumentacja na potrzeby poprzednich przetargów została przygotowania kompletnie oraz nie zawierała błędów. Zamawiający dopełnił wszystkich starań związanych z przygotowaniem przetargów, które jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów (dostawy sprzętu). Biorąc pod uwagę termin 35 dni jako termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym zgodnie z art. 132 PZP istnieje silne prawdopodobieństwo braku wypełnienia zobowiązań projektowych, zwłaszcza w sytuacji, jeżeli ponownie nie dojdzie do rozstrzygnięć. W konsekwencji wydatki w ramach projektu FERC mogą zostać uznane za wydatki niekwalifikowane i tym samym w poważny sposób obciążyły by budżet Zamawiającego. Brak ofert w zamówieniu POUZ-361/88/2026/DZP (sprzęt komputerowy) pozwala Zamawiającemu mieć obawy, że w związku z trudną sytuacją geopolityczną i brakiem dostępności sprzętu, w obecnym postępowaniu także nie pojawią się oferty. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni umożliwi Zamawiającemu przygotowanie kolejnego postępowania, w którym być może rozważony byłby w tej sytuacji inny tryb. Podsumowując, należy stwierdzić, iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert - jest konieczne i uzasadnione.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30216110 Scanners for computer use
Additional classification (cpv): 38650000 Photographic equipment, 38651000 Cameras, 38651100 Camera lenses, 48328000 Image-processing software package, 38520000 Scanners, 39121000 Desks and tables, 79961000 Photographic services, 30213000 Personal computers, 30211000 Mainframe computer, 30231300 Display screens, 31520000 Lamps and light fittings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów specjalnych oraz stanowisk komputerowych. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 3. Dokumentacja dotycząca zamówień publicznych jest zgodna z zasadami horyzontalnymi, zgodnie z wypracowanymi Procedurami horyzontalnymi. 4. Część I - Skaner dziełowy wielkoformatowy A1 - Dostawa wielkoformatowego skanera planetarnego A1, przeznaczonego do digitalizacji obiektów luźnych i oprawnych, wyposażonego w system bezpiecznego oświetlenia LED, stół roboczy z funkcją kołyski oraz szybę dociskową. Urządzenie musi zapewniać wysoką jakość odwzorowania (min. 600 ppi), zgodność z normami digitalizacji oraz zaawansowane funkcjonalności w zakresie przetwarzania obrazu i zarządzania kolorem. 5. Cały sprzęt musi mieć kompletne odpowiednie okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń. 6. Wszystkie elementy określone w opisie przedmiotu zamówienia muszą stanowić integralną część urządzeń. Zamawiający nie dopuszcza możliwości konfigurowania sprzętu przy pomocy elementów zewnętrznych, za wyjątkiem sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia wyraźnie na to wskazuje. 7. W przypadkach, w których Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia w SWZ przez wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, wykonawcy zobowiązani są do oferowania urządzeń określonych w opisie przedmiotu zamówienia lub równoważnych o parametrach tego typu, lecz nie gorszych od wskazanych przez Zamawiającego.
Internal identifier: POUZ-361/254/2026/DZP/I
Main classification (cpv): 38520000 Scanners
Additional classification (cpv): 30216110 Scanners for computer use
Lot: LOT-0002
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów specjalnych oraz stanowisk komputerowych. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 3. Dokumentacja dotycząca zamówień publicznych jest zgodna z zasadami horyzontalnymi, zgodnie z wypracowanymi Procedurami horyzontalnymi. 4. Część II - Stanowisko fotograficzne na potrzeby procesu digitalizacji zbiorów specjalnych Dostawa profesjonalnego stanowiska fotograficznego do digitalizacji, obejmującego aparat cyfrowy wysokiej rozdzielczości, zestaw obiektywów, system oświetlenia oraz wyposażenie do fotografii multispektralnej (UV i IR). Stanowisko musi umożliwiać wykonywanie wysokiej jakości reprodukcji cyfrowych zgodnych z normami digitalizacji, wraz z oprogramowaniem do zarządzania obrazem i przetwarzania plików RAW. 5. Cały sprzęt musi mieć kompletne odpowiednie okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń. 6. Wszystkie elementy określone w opisie przedmiotu zamówienia muszą stanowić integralną część urządzeń. Zamawiający nie dopuszcza możliwości konfigurowania sprzętu przy pomocy elementów zewnętrznych, za wyjątkiem sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia wyraźnie na to wskazuje. 7. W przypadkach, w których Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia w SWZ przez wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, wykonawcy zobowiązani są do oferowania urządzeń określonych w opisie przedmiotu zamówienia lub równoważnych o parametrach tego typu, lecz nie gorszych od wskazanych przez Zamawiającego.
Internal identifier: POUZ-361/254/2026/DZP/II
Main classification (cpv): 38650000 Photographic equipment
Additional classification (cpv): 38651000 Cameras, 38651100 Camera lenses, 31520000 Lamps and light fittings, 48328000 Image-processing software package, 39121000 Desks and tables, 79961000 Photographic services
Lot: LOT-0003
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu do digitalizacji zbiorów specjalnych oraz stanowisk komputerowych. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 3. Dokumentacja dotycząca zamówień publicznych jest zgodna z zasadami horyzontalnymi, zgodnie z wypracowanymi Procedurami horyzontalnymi. 4. Część III - Stanowiska komputerowe na potrzeby procesu digitalizacji zbiorów Dostawa 20 stacji roboczych, 36 monitorów typu 1 oraz 6 monitorów typu 2, przeznaczonych do pracy w procesie digitalizacji zbiorów. 5. Cały sprzęt musi mieć kompletne odpowiednie okablowanie niezbędne do uruchomienia poszczególnych urządzeń. 6. Wszystkie elementy określone w opisie przedmiotu zamówienia muszą stanowić integralną część urządzeń. Zamawiający nie dopuszcza możliwości konfigurowania sprzętu przy pomocy elementów zewnętrznych, za wyjątkiem sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia wyraźnie na to wskazuje. 7. W przypadkach, w których Zamawiający dokonał opisu przedmiotu zamówienia w SWZ przez wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, wykonawcy zobowiązani są do oferowania urządzeń określonych w opisie przedmiotu zamówienia lub równoważnych o parametrach tego typu, lecz nie gorszych od wskazanych przez Zamawiającego.
Internal identifier: POUZ-361/254/2026/DZP/III
Main classification (cpv): 30213000 Personal computers
Additional classification (cpv): 30211000 Mainframe computer, 30231300 Display screens