650917-2026 - Competition
Sweden – Dressings; clip, suture, ligature supplies – Suturer, hudstaplers och nät
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Suturer, hudstaplers och nät
Description: Upphandlingen inom Varuförsörjningen avser ramavtal 2+2 år avseende suturer, hudstaplers och nät. Det är en samordnad upphandling med regionerna Uppsala, Dalarna, Sörmland, Västmanland och Örebro län samt ett flertal kommuner inom regionerna.
Internal identifier: VF2025-00022
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141100 Dressings; clip, suture, ligature supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: FFU Generell del (1)
Description: Suturer, nät, vävnadslim, hudlim, hudstaplers.
Internal identifier: 1907341-0
Lot: LOT-0002
Title: Avtalsvillkor och kommersiella villkor (1)
Description: Ramavtal på suturer, nät, vävnadslim, hudlim, hudstaplers.
Internal identifier: 1907342-1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Suturer, hudstaplers och nät
Intern identifierare: VF2025-00022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del (1)
Intern identifierare: 1907341-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1907342-1