2. Procedure
Procedure
Title: Teltanskaffelse til DM i Skills 2028
Description: Næstved Kommune skal være vært for DM i Skills 2028. Arrangementet skal foregå 26.-29. april 2028 i Arena Næstved og tilstødende arealer. DM i Skills er erhvervsuddannelsernes konkurrence for de dygtigste unge håndværkere i over 40 fag, og hertil kommer et antal demonstrationsfag og kommercielle stande. Kravene til afholdelse af DM i Skills er min. 22.000 m2 under tag, og derfor skal vi, ud over det eksisterende anlæg, bruge i alt 6 telte af varierende størrelser. Det ene telt skal bygges på en asfalteret parkeringsplads, mens de øvrige 5 telte skal bygges på et aluminiumsgulv, der vil være på plads inden byggeriets start. Bemærk: alu-gulvene udbydes i et særskilt udbud.
Internal identifier: 26-019591
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 39522530 Tents
Additional classification (cpv): 39522000 Tarpaulins, sails for boats, sailboards or land craft, awnings, sunblinds, tents and camping goods
5. Lot
Lot: LOT-0000