2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare si executie lucrări aferente proiectului “REABILITAREA ȘI MODERNIZAREA INFRASTRUCTURII DE TRANSPORT NAVAL ÎN PORTURILE DIN AFARA REȚELEI TEN-T – PORT CORABIA”
Description: Domeniul de aplicare al Contractului îl reprezintă Proiectare si Executie lucrări aferente proiectului “REABILITAREA ȘI MODERNIZAREA INFRASTRUCTURII DE TRANSPORT NAVAL ÎN PORTURILE DIN AFARA REȚELEI TEN-T – PORT CORABIA”, inclusiv tot restul echipamentelor necesare, utilaje mobile şi containere, incluzând toate structurile provizorii necesare pentru desfăşurarea şantierului, în conformitate cu amenajarea teritorială şi condiţiile de construire, proiectarea și construcţia făcându-se pe baza studiului de fezabilitate aprobat. În cadrul studiului au rezultat următoarele lucrări principale necesare a se realiza: • lucrări hidrotehnice • lucrări drumuri • retele de alimentare cu apa • retele electrice • retele de canalizare menajera si pluviala in port • dragaje pentru asigurarea adancimilor de acostare. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea Contractanta va răspunde solicitărilor de clarificări în a 12 a zi înainte de data limită stabilit de depunere a ofertelor (conf. Art. 173, alin 1 din Legea 99/2016).
Internal identifier: 1284717_2022_PAAPD1324912
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45241000 Harbour construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de proiectare și execuție lucrări din cadrul Proiectului “Reabilitarea și modernizarea infrastructurii de transport naval în porturile din afara rețelei TEN-T – Port Corabia” –Proiectul are ca scop realizarea de investiții în Portul Corabia. Descrierea detaliata este prezenta în Caietul de sarcini și alte documente edificatoare anexate la documentatia de atribuire. Valoarea estimată a contractului de proiectare si executie in cuantum de 130,503,097.31 lei fără TVA, a fost constituită avand la baza Devizul general aprobat, astfel: • Proiectare: 4,841,851.33 lei fără TVA, din care: - Proiect tehnic și detalii de execuție: 3,388,340.83 lei fără TVA - Asistență tehnică din partea proiectantului: 856,129.90 lei fără TVA - Documentaţiile tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor: 428,064.95 lei fără TVA - Studii in etapa de PT: 169,315.65 lei fără TVA • Execuție lucrări: 125,661,245.98 lei fără TVA - Cheltuieli pentru Amenajări pentru protecția mediului şi aducerea terenului la starea inițială: 205,806.30 lei fără TVA - Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului: 10,541,897.73 lei fără TVA - Cheltuieli pentru investiția de bază: 111,809,078.95 lei fără TVA - Organizare de șantier: 3,104,463.00 lei fără TVA” Devizul general al investitiei prevede o linie pentru “REZERVA IMPLEMENTARE” ce poate fi utilizata in perioada de proiectare si executie a Lucrarilor, conform Formulei de ajustare prevazuta prin aplicarea OUG 64/2022. Valoarea estimata a Contractului nu include bugetul estimat in linia “REZERVA IMPLEMENTARE”, disponibila si rezultata din aplicarea formulei din OUG 64/2022.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45233142 Road-repair works, 45241100 Quay construction work, 45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works