651438-2026 - Competition
Poland – Acoustic devices – Dostawa sprzętu AV w celu zagospodarowania przestrzeni tarasu Młynów Rothera: Dostawa systemu nagłośnieniowego wraz z mikrofonami przewodowymi oraz niezbędnym okablowaniem
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa sprzętu AV w celu zagospodarowania przestrzeni tarasu Młynów Rothera: Dostawa systemu nagłośnieniowego wraz z mikrofonami przewodowymi oraz niezbędnym okablowaniem
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa sprzętu AV w celu zagospodarowania przestrzeni tarasu Młynów Rothera: Dostawa systemu nagłośnieniowego wraz z mikrofonami przewodowymi oraz niezbędnym okablowaniem” w zakresie i na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, w tym w załączniku pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia” 2. Zamawiający przewiduje składanie wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych (dla wybranych pozycji asortymentu wymienionego w Opisie Przedmiotu Zamówienia), tj. dokumentów producenta (np. opisów, folderów, kart technicznych, instrukcji obsługi), potwierdzających, ze oferowane urządzenia odpowiadają wymaganiom i spełniają parametry określone przez Zamawiającego w załączniku do SWZ pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia”. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 107 ust. 2 uPzp wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego w wyznaczonym terminie, jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowego środka dowodowego lub złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny. 3. ZRÓDŁO FINANSOWANIA: Nr projektu FEKP.05.01-IP.02-0003/24 pod nazwą „ADAPTACJA MŁYNÓW ROTHERA W BYDGOSZCZY NA CELE EDUKACYJNO-KULTURALNE – ETAP IV – 1”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Działania 5.1 Wsparcie instytucji kultury BydOF-IP ZADANIE 1 – Zakup i montaż wyposażenia scenicznego, multimedialnego oraz wyposażenia typowego i elementów małej architektury w celu zagospodarowania przestrzeni Młynów Rothera. 4. CERTYFIKATY. (ZAPISY O CERTYFIKATACH – STRONA 12 SWZ. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w Rozdziale X mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 uPzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone) w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 uPzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania. 1. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku (jeśli warunki zostały w postępowaniu określone) udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. 2. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 uPzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 3. Zgodnie z art. 126 ust. 1 uPzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w Rozdziale X, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem następujących postanowień: 1) Jeżeli z oświadczenia wstępnego, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp, wynika, że wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz wykonawca podał dane wymagane w art. 273 ust. 2 uPzp, zamawiający samodzielnie zweryfikuje certyfikat w bazie certyfikacji i nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim okoliczności wymagane przez zamawiającego wynikają z tego certyfikatu, zgodnie z art. 274 ust. 4 uPzp, 2) Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez zamawiającego, zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją, 3) Jeżeli dane wskazane przez wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, zamawiający może wezwać wykonawcę do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 lub 4 uPzp. Jeżeli mimo wezwania zamawiający nie będzie mógł zweryfikować certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować. 4) Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności potwierdzanych certyfikatem nie zostały ujawnione w certyfikacie albo w bazie certyfikacji ze względu na ich prawnie chroniony charakter, zamawiający może żądać od wykonawcy udostępnienia tych danych albo wyrażenia zgody na ich udostępnienie zamawiającemu przez podmiot certyfikujący, na podstawie art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 1 uPzp, wezwie wykonawcę do złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Jeżeli zamawiający uzna wyjaśnienia wykonawcy za niewystarczające, zastosuje art. 128a ust. 2 uPzp. Z UWAGI NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ ZNAKÓW W POSZCZEGÓLNYCH POLACH OGŁOSZENIA O ZAMÓWIENIU ZAMAWIAJĄCY WYMAGA SZCZEGÓŁOWEGO ZAPOZNANIA SIĘ Z SWZ ORAZ OPZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32342400 Acoustic devices
Additional classification (cpv): 32340000 Microphones and loudspeakers, 32342412 Speakers, 32343000 Amplifiers, 30213000 Personal computers, 32351300 Audio equipment accessories
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa sprzętu AV w celu zagospodarowania przestrzeni tarasu Młynów Rothera: Dostawa systemu nagłośnieniowego wraz z mikrofonami przewodowymi oraz niezbędnym okablowaniem” w zakresie i na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, w tym w załączniku pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia” 2. Zamawiający przewiduje składanie wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych (dla wybranych pozycji asortymentu wymienionego w Opisie Przedmiotu Zamówienia), tj. dokumentów producenta (np. opisów, folderów, kart technicznych, instrukcji obsługi), potwierdzających, ze oferowane urządzenia odpowiadają wymaganiom i spełniają parametry określone przez Zamawiającego w załączniku do SWZ pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia”. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 107 ust. 2 uPzp wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego w wyznaczonym terminie, jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowego środka dowodowego lub złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny. 3. ZRÓDŁO FINANSOWANIA: Nr projektu FEKP.05.01-IP.02-0003/24 pod nazwą „ADAPTACJA MŁYNÓW ROTHERA W BYDGOSZCZY NA CELE EDUKACYJNO-KULTURALNE – ETAP IV – 1”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Działania 5.1 Wsparcie instytucji kultury BydOF-IP ZADANIE 1 – Zakup i montaż wyposażenia scenicznego, multimedialnego oraz wyposażenia typowego i elementów małej architektury w celu zagospodarowania przestrzeni Młynów Rothera. I. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w SWZ. 2) spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, 2. Zamawiający, w oparciu o art.112 uPzp, wymaga wykazania spełniania następujących warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna za spełniony warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli: 1) Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej 1 zamówienie na kwotę 300.000 zł,- brutto na dostawę sprzętu AV wraz z montażem i uruchomieniem. Przedmiotowe zamówienie winno zostać ukończone w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, W zakresie warunku zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie stosuje poziomów zdolności zgodnie z ustawą o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, ponieważ dla przedmiotu niniejszego zamówienia nie zostały określone poziomy zdolności. 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną. 5. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych: 1) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, 2) Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 pkt 3 i 4 uPzp, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy, 3) jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z własnym oświadczeniem JEDZ także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. . Podmiot udostępniający wskazuje w oświadczeniu czy w niniejszym postępowaniu będzie wykorzystywał certyfikat zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Brak informacji o certyfikacji będzie uznany za oświadczenie podmiotu, że w niniejszym postępowaniu nie będzie on wykorzystywał certyfikatu. I- WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH OPISANO W ROZDZIALE X SWZ. II - PODSTAWY WYKLUCZENIA WSKAZANO W ROZDZIALE VII SWZ. III. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 2 miesiące.
Options:
Description of the options: NIE WYMAGANE