2. Procedure
Procedure
Title: Aparatura laboratoryjna do badań wody.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: dostawa urządzeń laboratoryjnych i aparatury pomocniczej do badań wody na potrzeby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 31 wraz z instalacją, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu. Dostawa przedmiotu zamówienia obejmuje: transport do bezpośredniego użytkownika, ubezpieczenie na czas transportu, koszty załadunku, rozładunku i wniesienia do pomieszczenia wskazanego przez użytkownika oraz instalację urządzenia, jego pierwsze uruchomienie wraz z podstawowym przeszkoleniem użytkownika – szkolenie wstępne z jego obsługi oraz szkoleniem aplikacyjnym – zgodnie z warunkami umowy. Miejsce instalacji: I i II piętro laboratorium, brak windy. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części: Część 1 - Chromatograf gazowy z detektorem mas typu pojedynczy kwadrupol z przystawką "Purge and Trap" Część 2 - Chromatograf jonowy do analizy anionów Część 3 - Stacjonarny Mętnościomierz Laserowy z RFID, wersja ISO Część 4 - Zestaw do filtracji 3 stanowiskowy (pompa, wąż silikonowy, dwie kolby próżniowe) Część 5 - Demineralizator produkujący wodę I klasy czystości Zamawiający wymaga, aby zaoferowane urządzenia laboratoryjne objęte przedmiotem zamówienia: były fabrycznie nowe, nie powystawowe, wolne od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie były przedmiotem prawa osób trzecich; były wyprodukowane nie wcześniej niż w dacie podanej w opisie przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części oraz zawierały oznaczenie roku produkcji oraz typ i numer seryjny. Brak widocznego oznaczenia daty produkcji na przedmiocie zamówienia będzie traktowany jako próba dostarczenia urządzenia starszego, niezgodnego z niniejszą SWZ; były oznakowane znakiem CE. Zamawiający wymaga złożenia wraz z dostawą certyfikatu CE. Wykonawca może posiadać równoważny dokument wystawiony przez podmiot mający siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Szczegółowe postanowienia dotyczące odbioru, gwarancji, serwisu, szkolenia zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: SAT.272.29.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Z uwagi na zakres zamówienia i krótki krótki czas na jego przeprowadzenie i wybór ewentualnych wykonawców powoduje, że Zamawiający zgodnie z zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp postanowił skrócić termin na składanie ofert, tak aby z uwagi na zbliżający się koniec roku budżetowego możliwy był wybór oferty najkorzystniejszej, a wybrani wykonawcy mieli szansę na realizację zamówienia w przewidzianym terminie. Zastosowanie procedury przyspieszonej i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia ze względu na rygorystyczne warunki finansowania zadania ze środków rezerwy celowej budżetu Państwa . Decyzja o dofinansowanie nakłada na Zamawiającego nieprzekraczalny termin rozliczenia i wydatkowania środków do dnia 31.12.2026 r. Przeprowadzenie pełnej procedury z 35-dniowym terminem składania ofert uniemożliwiłoby terminową realizację dostaw oraz ich odbiór i terminowe rozliczenie. Jednocześnie skrócony termin postępowania jest wystarczający dla przygotowania ofert w tym sektorze rynkowym, zapewniając zachowanie zasad konkurencyjności.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38432200 Chromatographs
Additional classification (cpv): 38432210 Gas chromatographs, 38432000 Analysis apparatus, 42912300 Machinery and apparatus for filtering or purifying water, 42912310 Water filtration apparatus, 42912330 Water-purifying apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Chromatograf gazowy z detektorem mas typu pojedynczy kwadrupol z przystawką "Purge and Trap"
Description: Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w ilości określonej w załączniku nr 2a do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy.
Internal identifier: Część 1
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0002
Title: Chromatograf jonowy do analizy anionów
Description: Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w ilości określonej w załączniku nr 2a do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy
Internal identifier: Część 2
Lot: LOT-0003
Title: Stacjonarny Mętnościomierz Laserowy z RFID, wersja ISO
Internal identifier: Część 3
Main classification (cpv): 38432000 Analysis apparatus
Lot: LOT-0004
Title: Zestaw do filtracji 3 stanowiskowy (pompa, wąż silikonowy, dwie kolby próżniowe)
Internal identifier: Część 4
Main classification (cpv): 42912300 Machinery and apparatus for filtering or purifying water
Lot: LOT-0005
Title: Demineralizator produkujący wodę I klasy czystości
Internal identifier: Część 5
Main classification (cpv): 42912330 Water-purifying apparatus