See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Leikkaustakit
Description: Servica Oy kilpailuttaa tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti Leikkaustakit Etelä-Savon, Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon hyvinvointialueelle ja Servica Oy:lle. Tässä hankinnassa mukana olevista osapuolista käytetään jäljempänä lyhennettä "Tilaaja". Tarkemmat tiedot tarjouspyynnön liitteessä 1 Liite 1. Sopimusluonnos. Hankinnan tavoitteena on kilpailutuksen avulla saada valikoimaan tarkoitukseen sopivat ja laadukkaat leikkaustakit. Tavoitteena on myös, että tuotteiden toimitusvarmuus on hyvä ja tuotteita on saatavilla, kun niitä tarvitaan.
Internal identifier: 231_000900
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1.Leikkaustakit
Description: Vahvistetut ja vahvistamattomat leikkaustakit, jossa tarjottujen tuotteiden helman pituudet jää 120 - 165 cm väliin.
Internal identifier: 2026-057506-LOT-0001
Lot: LOT-0002
Title: 2.Leikkaustakit, helman pituus alle 120 cm
Description: Leikkaustakin äärikoko, helman pituus alle 120 cm.
Internal identifier: 2026-057506-LOT-0002
Lot: LOT-0003
Title: 3. Leikkaustakit, helman pituus yli 165 cm
Description: Leikkaustakin äärikoko, helman pituus yli 165 cm.
Internal identifier: 2026-057506-LOT-0003