2. Procedure
Procedure
Title: Opmaak van een beleidsplan Ruimte, RUP kernen en een algemene bouwcode voor lokaal bestuur Londerzeel
Description: De gemeente Londerzeel wenst werk te maken van een gemeentelijk Beleidsplan Ruimte voor het volledige grondgebied van Londerzeel en indien mogelijk gelijktijdig van een eenvoudig RUP kernen en een algemene bouwcode. Gemeente Londerzeel wenst zich voor deze opdrachten te laten begeleiden en is hiervoor op zoek naar een gespecialiseerd studiebureau. Als alle percelen worden gegund, worden de processen inhoudelijk zoveel mogelijk op elkaar afgestemd. Als verschillende opdrachtnemers worden aangesteld, is er een coördinatie- en afstemmingsplicht. De opdracht omvat 3 percelen: Perceel 1 - Beleidsplan Ruimte - Een strategische visie 2040-2050 voor de ruimtelijke ontwikkeling van Londerzeel en haar deelkernen; - Een beleidskader, momenteel stellen we onderstaande beleidskaders voor: * Bebouwde ruimte (kernen, bedrijvenzones, verweving van functies, vergroening, economische activiteiten, vrije tijdsbesteding, enz.) – inclusief actieplan * Open Ruimte (water, vergroening, bescherming open ruimte en natuur, recreatie)- inclusief actieplan De inhoud en het aantal beleidskaders kan bijgestuurd worden op basis van de analysefase. - Een geïntegreerd participatietraject en communicatieplan - Plan-MER Ter voorbereiding wil de gemeente minstens een deelstudie laten uitvoeren rond woonbehoefte. De gemeente wenst een open planproces te voeren met alle relevante actoren om mee na te denken over de toekomst van de gemeente. Perceel 2 - RUP kernen Een vereenvoudigd RUP voor de deelkernen dat voorziet in een algemene brede bestemming en waarin 3 woonlagen mogelijk wordt gemaakt binnen de 3 bouwlagen, alsook de handelskernen afbakent. Mogelijks opheffing van bestaande verouderde BPA’s en RUP’s binnen het plangebied. Perceel 3 - Algemene bouwcode Algemene bouwcode die kwalitatieve voorschriften vastlegt voor voornamelijk de bebouwde ruimte, waaronder inplanting, minimum perceelsbreedtes, parkeren, voortuinen, zij- en achtertuinen, meergezinswoningen, kwaliteitseisen, natuur en open ruimte,…
Internal identifier: PPP044-3918/6133/2026-3918
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71400000 Urban planning and landscape architectural services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Opmaak Beleidsplan Ruimte Londerzeel
Description: Opmaak Beleidsplan Ruimte Londerzeel
Internal identifier: 2026-3918_1
Additional classification (cpv): 71410000 Urban planning services
Lot: LOT-0002
Title: Opmaak RUP Kernen
Description: Opmaak RUP Kernen
Internal identifier: 2026-3918_2
Lot: LOT-0003
Title: Opmaak Algemene bouwcode
Description: Opmaak Algemene bouwcode
Internal identifier: 2026-3918_3