652148-2026 - Competition
Poland – Mechanical engineering services – RDW w Białej Podlaskiej: Usługi ścinki poboczy
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: RDW w Białej Podlaskiej: Usługi ścinki poboczy
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót utrzymaniowych polegających na mechanicznym wykonaniu ścinki zawyżonych poboczy gruntowych w ciągu dróg wojewódzkich nr 811, 812 i 816 w granicach administracyjnych RDW w Białej Podlaskiej, wraz z profilowaniem poboczy, usunięciem materiału powstałego w wyniku ścinki oraz uporządkowaniem pasa drogowego. Celem wykonania przedmiotu zamówienia jest: • przywrócenie prawidłowego spadku poprzecznego poboczy, • zapewnienie skutecznego odpływu wód opadowych z nawierzchni jezdni, • usunięcie zawyżenia pobocza względem krawędzi jezdni, • poprawa stanu technicznego i estetycznego pasa drogowego, • ograniczenie zastoin wody przy krawędzi jezdni, • poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: • oznakowanie i zabezpieczenie miejsca prowadzenia robót, • przygotowanie pobocza do ścinki, • mechaniczną ścinkę zawyżonego pobocza, • profilowanie powierzchni pobocza, • nadanie poboczu właściwego spadku poprzecznego, • zebranie materiału uzyskanego ze ścinki, • załadunek materiału na środki transportowe, • wywóz oraz zagospodarowanie materiału ze ścinki poboczy zgodnie z obowiązującymi przepisami jest po stronie Wykonawcy, oczyszczenie krawędzi jezdni, • oczyszczenie nawierzchni jezdni z materiału naniesionego podczas ścinki, • uporządkowanie pasa drogowego, • wykonanie wszystkich innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania i odbioru robót. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu wykonania usługi, wymaganej jakości, sprzętu, zasad prowadzenia kontroli, odbioru, ochrony infrastruktury oraz bezpieczeństwa prowadzenia prac określa Szczegółowa Specyfikacja Techniczna (SST) stanowiąca załącznik K do SWZ.
Internal identifier: R1.ST.372.17.2026.ks
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Procedura przyśpieszona w związku z opublikowanym wstępnym ogłoszeniem informacyjnym. Numer publikacji ogłoszenia: 99293-2026 Numer wydania Dz. U.S: 29/2026 Data publikacji: 11/02/2026 r.
Main features of the procedure: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r. poz.793), zwanej dalej ustawą Pzp.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71333000 Mechanical engineering services
Additional classification (cpv): 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót utrzymaniowych polegających na mechanicznym wykonaniu ścinki zawyżonych poboczy gruntowych w ciągu dróg wojewódzkich nr 811, 812 i 816 w granicach administracyjnych RDW w Białej Podlaskiej, wraz z profilowaniem poboczy, usunięciem materiału powstałego w wyniku ścinki oraz uporządkowaniem pasa drogowego. Celem wykonania przedmiotu zamówienia jest: • przywrócenie prawidłowego spadku poprzecznego poboczy, • zapewnienie skutecznego odpływu wód opadowych z nawierzchni jezdni, • usunięcie zawyżenia pobocza względem krawędzi jezdni, • poprawa stanu technicznego i estetycznego pasa drogowego, • ograniczenie zastoin wody przy krawędzi jezdni, • poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: • oznakowanie i zabezpieczenie miejsca prowadzenia robót, • przygotowanie pobocza do ścinki, • mechaniczną ścinkę zawyżonego pobocza, • profilowanie powierzchni pobocza, • nadanie poboczu właściwego spadku poprzecznego, • zebranie materiału uzyskanego ze ścinki, • załadunek materiału na środki transportowe, • wywóz oraz zagospodarowanie materiału ze ścinki poboczy zgodnie z obowiązującymi przepisami jest po stronie Wykonawcy, oczyszczenie krawędzi jezdni, • oczyszczenie nawierzchni jezdni z materiału naniesionego podczas ścinki, • uporządkowanie pasa drogowego, • wykonanie wszystkich innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania i odbioru robót. Wykonawca powinien wykonać mechaniczną ścinkę zawyżonych poboczy przy minimalnej grubości ścinania 10 cm i zmiennej szerokości od 1 m do 1,50 m, przy zachowaniu spadku poprzecznego 6%, zgodnie z wykazem odcinków. Usługa powinna być wykonana z pominięciem skrzyżowań, zatok autobusowych, obiektów mostowych oraz zjazdów z załadowaniem nadmiaru ścinki na samochód samowyładowczy, zagospodarowaniem go we własnym zakresie oraz plantowaniem terenu. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu wykonania usługi, wymaganej jakości, sprzętu, zasad prowadzenia kontroli, odbioru, ochrony infrastruktury oraz bezpieczeństwa prowadzenia prac określa Szczegółowa Specyfikacja Techniczna (SST) stanowiąca załącznik K do SWZ.