652149-2026 - Competition
Romania – Low-sulphur combustible oils – Combustibil termic lichid
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Combustibil termic lichid
Description: Achizitie combustibil termic lichid conform caietului de sarcini, destinat producerii agentului termic si apei calde menajere, furnizorul avand obligatia asigurarii transportului la sediul autoritatii contractante conform caietului de sarcini. Cantitatea minima estimata care se va achizitiona pana la 31.12.2026 este de 60 tone, val.minima estimata pana la 31.12.2026 este de 432 000 lei fara TVA si reprezinta valoarea prezentei proceduri in functie de care se vor elabora si evalua ofertele. Cantitatea maxima estimata care se va achizitiona pana la 30.04.2027 este de 120 tone, val. max. estimata pana la 30.04.2027 este de 864000 lei fara TVA si contine valoarea posibilelor suplimentari, conf.art.165 din H.G. 395/2016. Dreptul autoritatii contractante de a opta pentru suplimentarea cantitatilor de produse este conditionat de existenta resurselor financiare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor este 19. AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 a zi de la termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 5021730_2026_PAAPD1638947
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09135110 Low-sulphur combustible oils
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitie combustibil termic lichid conform caietului de sarcini, destinat producerii agentului termic si apei calde menajere, furnizorul avand obligatia asigurarii transportului la sediul autoritatii contractante conform caietului de sarcini. Cantitatea minima estimata care se va achizitiona pana la 31.12.2026 este de 60 tone, val.minima estimata pana la 31.12.2026 este de 432 000 lei fara TVA si reprezinta valoarea prezentei proceduri in functie de care se vor elabora si evalua ofertele. Cantitatea maxima estimata care se va achizitiona pana la 30.04.2027 este de 120 tone, val. max. estimata pana la 30.04.2027 este de 864000 lei fara TVA si contine valoarea posibilelor suplimentari, conf.art.165 din H.G. 395/2016. Dreptul autoritatii contractante de a opta pentru suplimentarea cantitatilor de produse este conditionat de existenta resurselor financiare.
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: Auroritatea contractanta opteaza pentru prelungirea contractului conf.art.165 din HG nr.395/2016