See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: WC- ja suihkuapuvälineet: Kiinteästi asennettavat wc-istuimen korotukset
Description: Hankinnan kohteena ovat kiinteästi asennettavat wc-istuimen korotukset. Wc- ja suihkuapuvälineitä hyödynnetään lääkinnällisen kuntoutuksen apuvälinetarpeen lisäksi vuodeosastoilla sekä asumispalveluyksiköissä. Tilaajina ovat Pohjois-Savon, Pohjois-Karjalan ja Etelä-Savon hyvinvointialueet sekä Servica Oy. Sopimuskausi on 2+1+1 vuotta. Sopimuskausi alkaa 21.2.2027
Internal identifier: 23705
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33196000 Medical aids
5. Lot
Lot: LOT-0000