2. Procedure
Procedure
Title: Contract de furnizarea de echipamente hardware și software în domeniul perchezițiilor informatice în cadrul proiectului „Consolidarea capacităților de criminalistică digitală pentru protejarea intereselor financiare ale Uniunii Europene EUAF-2025-TA – 02 — RO-2025-FORENSIQ”
Description: Achiziția de echipamente hardware și software în domeniul perchezițiilor informatice în cadrul proiectului „Consolidarea capacităților de criminalistică digitală pentru protejarea intereselor financiare ale Uniunii Europene EUAF-2025-TA – 02 — RO-2025-FORENSIQ.” Termenul de solicitare de clarificări cu privire la Documentația de atribuire: a 18 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor; Termen de răspuns la solicitările de clarificări: a - 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14838148_2026_PAAPD1625656
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 Unitate mobilă MDT_UFED de prelevare, extragere și procesare date informatice [Hardware-B] – (1 bucată)
Description: Componența lot: Unitate mobilă MDT_UFED de prelevare, extragere și procesare date informatice [Hardware-B] este formată din următoarele elemente componente : - Unitate mobilă prelevare, extragere și procesare date informatice
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 30141200 Desktop calculators
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - Sistem stationar MFS_XRY de prelevare, extragere si procesare date dispozitive mobile [Hardware-B] – (1 bucată)
Description: Componența lot Sistem stationar MFS_XRY de prelevare, extragere si procesare date dispozitive mobile [Hardware-B] este format din următoarele elemente componente : - Sistem de calcul staționar prelevare, extragere si procesare date dispozitive mobile – 1 bucată; - Subunitate de stocare – 1 bucată.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 – Laptop performant pentru analiza datelor digitale rezultate în urma perchezițiilor informatice [Hardware-B]
Description: Componenta lot- Laptop performant pentru analiza datelor digitale rezultate în urma perchezițiilor informatice– (20 bucăți).
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4 Cellebrite Software
Description: Componența lot: Lotul 1.1 – Cellerite Inseyets Pro Online (Inseyets Pro UFED Subscription & Inseyets Pro PA Subscription & UFED Dongle Kit & Inseyets Kit) – hardware + software license (B) sau echivalent – 1 bucată Lotul 1.2 - Cellebrite Inspector software license (B) sau echivalent - 1 bucată
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5 MSAB Software
Description: Componenta lot: Lotul 2.1 - MSAB XRY Office PRO – hardware + software license (B) sau echivalent – 1 bucata Lotul 2.2 – MSAB XAMN PRO – software license (B) sau echivalent (1 bucată)
Internal identifier: 5