652597-2026 - Competition
Sweden – Public relations consultancy services – Upphandling Strategisk rådgivning och kommunikationstjänster
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling Strategisk rådgivning och kommunikationstjänster
Description: Ramavtalet ska ge Beställaren tillgång till en bred och sammanhållen kompetens för kvalificerad strategisk rådgivning, analys-, utrednings- och processtöd samt olika typer av kommunikationstjänster. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör som ansvarar för den samlade leveransen och för samordning av de resurser och eventuella underleverantörer som krävs för respektive avrop.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79416200 Public relations consultancy services
Additional classification (cpv): 79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security, 79340000 Advertising and marketing services, 79410000 Business and management consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Upphandling Strategisk rådgivning och kommunikationstjänster