652699-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Извършване на ремонтно - възстановителни работи (РВР) за подобряване на проводимостта на съществуващи 4 хидромелиоративни съоръжения за напояване“ във връзка с кандидатстване на „Напоителни системи“ ЕАД по интервенция „II.Г.5 - инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода 2023-2027 г. с 4 об. позиции
Description: Кратко описание / документация Предметът на обществената поръчка включва извършване на ремонтно- възстановителни работи (РВР) за подобряване на проводимостта на съществуващи 4 хидромелиоративни съоръжения за напояване“ във връзка с кандидатстване на „Напоителни системи“ ЕАД по интервенция „II.Г.5 - инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода 2023-2027 г.. Хидромелиоративните съоръжения предмет на настоящата обществена поръчка са следните: Обособена позиция № 1: „Реконструкция на Дюкер „Звезда“, „Напоителни системи“ ЕАД - клон „Долен Дунав“; Обособена позиция № 2: „Реконструкция на Дюкер „Славяново“, „Напоителни системи” ЕАД - клон „Долен Дунав“; Обособена позиция № 3: „Основен ремонт на Дневен изравнител „Асеница“, гр. Асеновград, община Асеновград“; Обособена позиция № 4: „Реконструкция на ПС „Маноле“ и вододовеждащ канал към нея, в землище на с. Маноле, община Марица“.
Internal identifier: 603706
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45240000 Construction work for water projects
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Реконструкция на Дюкер „Звезда“, „Напоителни системи“ ЕАД - клон „Долен Дунав
Description: Реконструкция на Дюкер "Звезда", “Напоителни системи” ЕАД - клон „Долен Дунав” - в посочения обект следва да бъдат извършени ремонтно- възстановителни работи (РВР) за подобряване на проводимостта на съществуващи хидромелиоративни съоръжения за напояване, във връзка с прием на заявления за подпомагане на „Напоителни системи“ ЕАД по интервенция „II.Г.5 - инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода 2023-2027 г. Съгласно чл. 32, ал. 1 от ЗОП Възложителите предоставят неограничен, пълен, безплатен и пряк достъп чрез платформата по чл. 39а, ал. 1 от ЗОП до документацията за обществената поръчка в т.ч. и техническата спецификация. В Приложение №1 - „Техническа спецификация“, неразделна част от документацията за обществената поръчка са приложени извлечения от инвестиционните проекти и количествени- сметки (КС) за всеки един обект, представляващ отделна обособена позиция. В същите се съдържа описание на строителството в т.ч. естество, вид, обем и технически изисквания към изпълнението на ремонтно-възстановителни работи (РВР) за всеки един хидромелиоративен обект. Съгласно КС са предвидени следните видове работи - почистване и подготовка на строителната площадка, земни работи, реконструкция на тръбопроводи, вход и изход дюкер, шахта изпускател, ревизионна шахта и шахта за разходомери. Хидромелиоративните обекти предмет на настоящата поръчка са строежи, които се категоризират III-та категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „б“ от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и съответно IV (четвърта) група по чл. 5, ал. 1, т. 4 от Правилник за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на строителя.
Internal identifier: 603737
Lot: LOT-0002
Title: Реконструкция на Дюкер „Славяново“, „Напоителни системи“ ЕАД - клон „Долен Дунав
Description: Реконструкция на Дюкер "Славяново", “Напоителни системи” ЕАД - клон „Долен Дунав” - в посочения обект следва да бъдат извършени ремонтно- възстановителни работи (РВР) за подобряване на проводимостта на съществуващи хидромелиоративни съоръжения за напояване, във връзка с прием на заявления за подпомагане на „Напоителни системи“ ЕАД по интервенция „II.Г.5 - инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода 2023-2027 г. Съгласно чл. 32, ал. 1 от ЗОП Възложителите предоставят неограничен, пълен, безплатен и пряк достъп чрез платформата по чл. 39а, ал. 1 от ЗОП до документацията за обществената поръчка в т.ч. и техническата спецификация. В Приложение №1 - „Техническа спецификация“, неразделна част от документацията за обществената поръчка са приложени извлечения от инвестиционните проекти и количествени- сметки (КС) за всеки един обект, представляващ отделна обособена позиция. В същите се съдържа описание на строителството в т.ч. естество, вид, обем и технически изисквания към изпълнението на ремонтно-възстановителни работи (РВР) за всеки един хидромелиоративен обект. Съгласно КС са предвидени следните видове работи - почистване и подготовка на строителната площадка, земни работи, реконструкция на тръбопроводи, вход и изход дюкер, шахта изпускател, ревизионна шахта и шахта за разходомери. Хидромелиоративните обекти предмет на настоящата поръчка са строежи, които се категоризират III-та категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „б“ от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и съответно IV (четвърта) група по чл. 5, ал. 1, т. 4 от Правилник за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на строителя.
Internal identifier: 603745
Lot: LOT-0003
Title: Основен ремонт на Дневен изравнител „Асеница“, гр. Асеновград, община Асеновград
Description: Основен ремонт на Дневен изравнител "Асеница", гр. Асеновград, община Асеновград - в посочения обект следва да бъдат извършени ремонтно- възстановителни работи (РВР) за подобряване на проводимостта на съществуващи хидромелиоративни съоръжения за напояване, във връзка с прием на заявления за подпомагане на „Напоителни системи“ ЕАД по интервенция „II.Г.5 - инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода 2023-2027 г. Съгласно чл. 32, ал. 1 от ЗОП Възложителите предоставят неограничен, пълен, безплатен и пряк достъп чрез платформата по чл. 39а, ал. 1 от ЗОП до документацията за обществената поръчка в т.ч. и техническата спецификация. В Приложение №1 - „Техническа спецификация“, неразделна част от документацията за обществената поръчка са приложени извлечения от инвестиционните проекти и количествени- сметки (КС) за всеки един обект, представляващ отделна обособена позиция. В същите се съдържа описание на строителството в т.ч. естество, вид, обем и технически изисквания към изпълнението на ремонтно-възстановителни работи (РВР) за всеки един хидромелиоративен обект. Съгласно КС са предвидени следните видове работи - почистване и подготовка на строителната площадка, земни работи, облицовка изравнител, реконструкция и рехабилитация на съоръжения - преливник, вододелно съоръжение, вливно съоръжение и ремонт на запорни съоръжения, изграждане на нови съоръжения - 2 бр., парапети, охранителна ограда на изравнител, табло за управление и др. Хидромелиоративните обекти предмет на настоящата поръчка са строежи, които се категоризират III-та категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „б“ от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и съответно IV (четвърта) група по чл. 5, ал. 1, т. 4 от Правилник за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на строителя.
Internal identifier: 603748
Lot: LOT-0004
Title: Реконструкция на ПС „Маноле“ и вододовеждащ канал към нея, в землище на с. Маноле, община Марица
Description: Реконструкция на ПС „Маноле“ и вододовеждащ канал към нея, в землище на с. Маноле, община Марица - в посочения обект следва да бъдат извършени ремонтно- възстановителни работи (РВР) за подобряване на проводимостта на съществуващи хидромелиоративни съоръжения за напояване, във връзка с прием на заявления за подпомагане на „Напоителни системи“ ЕАД по интервенция „II.Г.5 - инвестиции в инфраструктура за напояване“ от Стратегически план за развитие на земеделието и селските райони на Република България за периода 2023-2027 г. Съгласно чл. 32, ал. 1 от ЗОП Възложителите предоставят неограничен, пълен, безплатен и пряк достъп чрез платформата по чл. 39а, ал. 1 от ЗОП до документацията за обществената поръчка в т.ч. и техническата спецификация. В Приложение №1 - „Техническа спецификация“, неразделна част от документацията за обществената поръчка са приложени извлечения от инвестиционните проекти и количествени- сметки (КС) за всеки един обект, представляващ отделна обособена позиция. В същите се съдържа описание на строителството в т.ч. естество, вид, обем и технически изисквания към изпълнението на ремонтно-възстановителни работи (РВР) за всеки един хидромелиоративен обект. Съгласно КС са предвидени следните видове работи - почистване и подготовка на строителната площадка, земни работи, облицовка изравнител, реконструкция и рехабилитация на съоръжения - водовеждащ канал, реконструкция и рехабилитация на съоръжения и др. Хидромелиоративните обекти предмет на настоящата поръчка са строежи, които се категоризират III-та категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3, б. „б“ от Закона за устройство на територията (ЗУТ) и съответно IV (четвърта) група по чл. 5, ал. 1, т. 4 от Правилник за реда за вписване и водене на Централния професионален регистър на строителя.
Internal identifier: 603751