652730-2026 - Competition
Poland – Ultrasonic unit – Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie cyfrowego aparatu USG z głowicami ultradźwiękowymi . 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zestawieniu parametrów technicznych i użytkowych stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający, ustalając termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu, uwzględnił konieczność zapewnienia wykonawcom odpowiedniego czasu na przygotowanie i złożenie ofert, a jednocześnie wziął pod uwagę obiektywne uwarunkowania związane z terminem realizacji i rozliczenia projektu, w ramach którego finansowane jest przedmiotowe zamówienie. Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w związku z projektem pn. „Rozwój świadczeń AOS w SPZOZ w Węgrowie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V: Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.6: „Ochrona zdrowia” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, którego realizacja oraz rozliczenie finansowe musi nastąpić w terminie określonym w dokumentacji projektowej, tj. do dnia 31.12.2026 r. Zamawiający zobowiązany jest do terminowego poniesienia wydatków oraz przedstawienia wymaganej dokumentacji związanej z rozliczeniem projektu, w tym złożenia wniosku o płatność/rozliczenie końcowe w terminie wynikającym z warunków dofinansowania. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione obiektywną koniecznością dochowania terminów wynikających z harmonogramu realizacji i rozliczenia projektu oraz potrzebą zapewnienia Zamawiającemu wystarczającego czasu na przeprowadzenie całej procedury udzielenia zamówienia i realizację jego przedmiotu. Jednocześnie ustalony przez Zamawiającego termin składania ofert pozostaje odpowiedni do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Dokumentacja postępowania, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia oraz Opis Przedmiotu Zamówienia, zostaną udostępnione wykonawcom w sposób umożliwiający zapoznanie się z wymaganiami Zamawiającego i przygotowanie ofert. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznaje, że skrócenie terminu składania ofert jest konieczne, proporcjonalne i uzasadnione obiektywnymi okolicznościami związanymi z terminem realizacji i rozliczenia projektu, a przyjęty termin zapewnia zachowanie konkurencyjności i równego traktowania wykonawców. Z uwagi na powyższe konieczne jest zachowanie odpowiedniego czasu nie tylko na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ale również na dokonanie badania i oceny ofert, ewentualne przeprowadzenie procedur przewidzianych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, zawarcie umowy oraz realizację przedmiotu zamówienia. Pozostawienie pełnego, maksymalnego terminu składania ofert mogłoby skutkować nadmiernym wydłużeniem postępowania i zagrozić terminowej realizacji zamówienia, a w konsekwencji również prawidłowemu i terminowemu rozliczeniu projektu.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie cyfrowego aparatu USG z głowicami ultradźwiękowymi . 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zestawieniu parametrów technicznych i użytkowych stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji