653053-2026 - Competition
Poland – Insurance services – Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków Gminy Miejskiej Iława wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi oraz spółką Iławskie Wodociągi Sp. z o.o.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków Gminy Miejskiej Iława wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi oraz spółką Iławskie Wodociągi Sp. z o.o.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków Gminy Miejskiej Iława wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi oraz spółką Iławskie Wodociągi Sp. z o.o. z podziałem na cztery części: CZĘŚĆ I zamówienia: ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej, CZĘŚĆ II zamówienia: ubezpieczenia komunikacyjne, CZĘŚĆ III zamówienia: ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, CZĘŚĆ IV zamówienia: ubezpieczenie jednostek pływających. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 6, 6A, 6B, 6C oraz 6D do SWZ. 3. Nazwa i kody opisujące przedmiot zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 66510000-8 - Usługi ubezpieczenia.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
Description: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Gminy Miejskiej Iława wraz z jednostkami, D. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Iławskie Wodociągi Sp. z o.o.
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. W CZĘŚCI I zamówienia: Przedmiotem Opcji może być zwiększenie sum ubezpieczenia mienia dotychczas ubezpieczonego lub ubezpieczenie nowego mienia w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia w zakresie: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk ; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 5% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ I – załącznik 1A do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Lot: LOT-0002
Title: Ubezpieczenia komunikacyjne
Description: ubezpieczenia komunikacyjne: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. ubezpieczenie assistance.
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. W CZĘŚCI II zamówienia: Przedmiotem Opcji może być zwiększenie sum ubezpieczenia pojazdów dotychczas ubezpieczonych lub ubezpieczenia nowych pojazdów nabytych po dacie zawarcia tej Umowy lub rozszerzenia ochrony dla poszczególnych pojazdów o ryzyka objęte przedmiotem zamówienia opisane w zakresie: A. ubezpieczenie obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenia autocasco; C. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów; D. ubezpieczenia assistance maksymalnie do wysokości 10% zamówienia podstawowego. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ II – załącznik 1B do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Lot: LOT-0003
Title: Ubezpieczenia NNW
Description: Ubezpieczenie NNW: A. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków OSP - wariant bezimienny; B. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków OSP - wariant imienny; C. Ubezpieczenie NNW osób skierowanych do robót publicznych, prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych z urzędu pracy, wolontariuszy, praktykantów, stażystów, przewodników, więźniów i aresztantów.
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. W CZĘŚCI III zamówienia: Przedmiotem Opcji może być zwiększenie sum ubezpieczenia NNW lub ubezpieczenia nowych członków lub jednostek OSP, KPD, MDP, DDP w zakresie: A. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczych straży pożarnych Gminy Miejskiej Iława – wariant bezimienny; B. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczych straży pożarnych Gminy Miejskiej Iława – wariant imienny maksymalne do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ III – załącznik 1C do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Lot: LOT-0004
Title: Ubezpieczenie jednostek pływających
Description: ubezpieczenie jednostek pływających A. Ubezpieczenie OC armatora; B. Ubezpieczenie casco; C. Ubezpieczenie NNW; D. Ubezpieczenie mienia osobistego załogi.
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. W CZĘŚCI IV zamówienia: Przedmiotem Opcji może być zwiększenie sum ubezpieczenia jednostek pływających dotychczas ubezpieczonych lub ubezpieczenia nowych jednostek pływających nabytych po dacie zawarcia tej Umowy lub rozszerzenia ochrony dla poszczególnych jednostek pływających o ryzyka objęte przedmiotem zamówienia opisane w zakresie: A. Ubezpieczenie OC armatora; B. Ubezpieczenie casco; C. Ubezpieczenie NNW; D. ubezpieczenia mienia osobistego załogi maksymalnie do wysokości 10 % zamówienia podstawowego w każdym roku polisowym umowy. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ IV – załącznik 1D do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.4. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.5. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.5.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.5.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.