2. Procedure
Procedure
Title: Underhåll kyl- och frysanläggningar
Description: Karlstads kommun med ingående parter söker leverantör för service av våra kyl- och frysanläggningar för den kommande fyraårsperioden.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50700000 Repair and maintenance services of building installations
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110844:Lot:1
Additional classification (cpv): 50730000 Repair and maintenance services of cooler groups
653099-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – Underhåll kyl- och frysanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper