653178-2026 - Competition
Greece – Software development services – Παροχή Υπηρεσιών Ψηφιοποίησης, Ανάπτυξης Πληροφοριακών Συστημάτων & Υποστήριξης στην διοικητική λειτουργία του ΤΑΧΔΙΚ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή Υπηρεσιών Ψηφιοποίησης, Ανάπτυξης Πληροφοριακών Συστημάτων & Υποστήριξης στην διοικητική λειτουργία του ΤΑΧΔΙΚ
Description: Διακήρυξη Ηλεκτρονικού Ανοικτού άνω των ορίων διαγωνισμού για το έργο «Παροχή Υπηρεσιών Ψηφιοποίησης, Ανάπτυξης Πληροφοριακών Συστημάτων & Υποστήριξης στην διοικητική λειτουργία του ΤΑΧΔΙΚ»
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72262000 Software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Η εκτιμώμενη αξία της παρούσας σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 3.694.172,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24 % (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 2.979.170,97 €, ΦΠΑ 24%: 715.001,03 €). Μετά τη σύναψη της αρχικής σύμβασης, κατά την υλοποίηση του έργου και πριν τη λήξη της σύμβασης, η Αναθέτουσα Αρχή δύναται να αποφασίσει την άσκηση δικαιώματος προαίρεσης με αύξηση του φυσικού αντικειμένου του έργου (όπως αυτό περιγράφεται στην παρούσα) έως τριάντα τοις εκατό (30%) του συμβατικού τιμήματος. Πριν την λήξη της σύμβασης, η Αναθέτουσα Αρχή δύναται να αποφασίσει την άσκηση δικαιώματος προαίρεσης συντήρησης έως του ποσού των 240.000,00 € μη περιλαμβανομένου ΦΠΑ (προϋπολογισμός με ΦΠΑ: 297.600,00 €, ΦΠΑ 24%: 57.600,00 €), με βάση την Οικονομική Προσφορά του Υποψηφίου Αναδόχου, για τις υπηρεσίες συντήρησης. Συνεπώς, η συνολική μέγιστη εκτιμώμενη αξία της σύμβασης, συμπεριλαμβανομένων και των δικαιωμάτων προαίρεσης, όπως αναφέρονται παραπάνω ανέρχεται στο ποσό των 4.112.922,26 € μη περιλαμβανομένου ΦΠΑ (προϋπολογισμός με ΦΠΑ: 5.100.023,60 €, ΦΠΑ 24%: 987.101,34 €).