2. Procedure
Procedure
Title: Dodávka reagencií a spotřebního materiálu pro vybraná imunochemická vyšetření včetně výpůjčky plně automatického hlavního a záložního analyzátoru pro Oddělení klinické biochemie
Description: Předmětem plnění veřejné zakázky jsou průběžné dodávky reagencií, spotřebního a veškerého provozního materiálu (dále také souhrnně „spotřební materiál“), bezplatné výpůjčky hlavního a záložního analyzátoru včetně příslušenství pro diagnostiku požadovaných vyšetření pro OKB (vyšetření, která se nedělají na biochemické lince).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33694000 Diagnostic agents
Additional classification (cpv): 38434000 Analysers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 2026/034/ZZVZN
Options:
Description of the options: Zadavatel si dle §100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje následující změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku: a) v případě, že dojde k ukončení výroby, k výpadku výroby, k ukončení dodávek na straně třetí osoby nebo k výpadku dodávek z důvodů na straně třetí osoby některé položky spotřebního materiálu, jehož dodávka je součástí předmětu veřejné zakázky, vyhrazuje si kupující změnu závazku ze smlouvy spočívající v nahrazení takové položky spotřebního materiálu jinou položkou stejného účelového určení splňující zadávací podmínky, přičemž kupující není povinen takovou změnu závazku provést; b) v případě, že výrobce některé položky spotřebního materiálu, jehož dodávka je součástí předmětu veřejné zakázky, uvede na trh novou verzi takové položky spotřebního materiálu, která má stejné účelové určení a splňuje zadávací podmínky, vyhrazuje si kupující změnu závazku ze smlouvy spočívající v nahrazení takové položky spotřebního materiálu touto její novou verzí, přičemž kupující není povinen takovou změnu závazku provést; c) možnost upgradovat systém nebo část systému na produkt obsahující technologii nové generace, pokud tato nabídne odpovídající vlastnosti a pokud plní funkce podle potřeb laboratoře. Předpokladem je, že tato technologie nové generace je úspěšně certifikována a odpovídá požadavkům příslušných právních předpisů; d) Inflační doložka V případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen dle údajů Českého statistického úřadu, publikovaných na jeho internetových stránkách, uvedený ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž byla smlouva podepsána, vzroste za předchozí rok o více než 3 %, může dodavatel uplatnit navýšení ceny o výši tohoto indexu přesahující 3 %, nejvýše však o 5 %, a to nejdříve od 4. roku trvání smlouvy. Ke zvýšení dochází na základě písemného oznámení dodavatele o uplatnění navýšení ceny, s účinností ode dne v příslušném měsíci, který se číselným označením shoduje s datem podpisu smlouvy, nejdříve však od data obdržení příslušného oznámení dodavatele. Smluvní strany pro odstranění pochybností uvádí, že k úpravě ceny dle tohoto ustanovení smlouvy není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě.